Hubert Hurkacz nie obroni tytułu w Metz! Polak zatrzymany w półfinale

Christophe Saidi/Pressfocus
Hubert Hurkacz odpadł w półfinale turnieju ATP w Metz. Polak przegrał z Lorenzo Sonego 6:7, 4:6.
Hurkacz i Sonego po raz szósty skrzyżowali ze sobą rakiety. Dotychczasowy bilans tych pojedynków wynosił 3:2 na korzyść Włocha.
Sonego znakomicie rozpoczął dzisiejsze spotkanie. Pierwszego gema serwisowego wygrał bez straty punktu. Hurkacz jednak również utrzymywał wysoki procent piłek wygranych po własnym serwisie. W szóstym gemie "Hubi" prowadził już 40:0, przegrał dwie następne wymiany, ale asem doprowadził do wyniku 3:3.
Polak w pierwszym secie miał ogromne problemy przy serwisach rywala. Przy remisach 4:4 i 5:5 Sonego wychodził na prowadzenie, wygrywając gemy do zera. Zacięty set musiał rozstrzygnąć się w tie-breaku. W nim górą był Włoch.
Drugi set rozpoczął się tak, jak pierwszy. Obaj zawodnicy bronili swoje podanie. Kluczowy okazał się siódmy gem, w którym Sonego zyskał przewagę przełamania.
Polak nie zdołał odrobić strat. W ostatnim gemie nie miał już nic do powiedzenia. Sonego ograł go do zera.
Adam Kłos24 Sep 2022 · 15:48