Hubert Hurkacz przegrał z Novakiem Djokoviciem. Polak dzielnie walczył i urwał seta Serbowi

Mai Groves/Shutterstock
Hubert Hurkacz nie dał rady pokonać Novaka Djokovicia w trzeciej rundzie tenisowego Wimbledonu.
Polak przegrał z liderem światowego rankingu w czterech setach. Nasz tenisista znakomicie zaprezentował się w pierwszych dwóch partiach, nie ustępując faworyzowanemu rywalowi.
Hurkacz w pierwszym secie przegrał 5:7, tracąc swój serwis przy stanie 5:5. Za to w drugiej partii Polak pokazał wielkie serce do gry i ponadprzeciętne umiejętności, wygrywając po tie-breaku (5:7). Polski tenisista pokazał niesamowite zagrania, za które zebrał gromkie brawa od publiczności.
Niestety, w kolejnych dwóch partiach Serb był poza zasięgiem Hurkacza. Najlepszy tenisista świata utrzymywał koncentrację i przy swoim podaniu był nie do zatrzymania. Djoković w trzecim secie rozbił Polaka - 1:6. Czwarty set zakończył się wynikiem 4:6.
Hubert Hurkacz - Novak Djoković 5:7, 7:6 (7:5), 1:6, 4:6
Daniel Makarewicz05 Jul 2019 · 19:19