Hubert Hurkacz sprawił wielką sensację! W pięciu setach pokonał faworyta i zagra z Rogerem Federerem! [WIDEO]

Hubert Hurkacz zameldował się w ćwierćfinale Wimbledonu! Polak po pięciosetowym boju pokonał faworyzowanego Daniiła Miedwiediewa.
Starcie Polaka z Rosjaninem zostało rozłożone na dwa dni. Wszystko przez warunki pogodowe. Wczoraj pojedynek Hurkacz - Miedwiediew z powodu opadów deszczu został przerwany przy stanie 2:6, 7:6(2), 3:6, 4:3.
Dziś po godz. 14:30 tenisiści stawili się na zadaszonym korcie centralnym, by dokończyć pojedynek. Hurkacz rozpoczął znakomicie, mądrze grał przy siatce i przełamał rywala. Dzięki temu wyszedł na prowadzenie 5:3. Po chwili zamknął seta, popisując się asem serwisowym.
O wszystkim zadecydował więc piąty set. W nim Hurkacz nie zwolnił tempa i wykorzystał swojej atuty. Nie zawodził go mocny serwis, a do tego dołożył grę przy siatce. Dzięki temu w trzecim gemie do zera przełamał Rosjanina.
Polak znalazł się na autostradzie do ćwierćfinału turnieju. Co ważne - nie przestraszył się tej szansy. Hurkacz wręcz dominował nad rywalem i swój serwis utrzymał do samego końca. W dziewiątym gemie dołożył kolejne przełamanie. Ostatecznie piątą partię wygrał 6:3 i mógł wznieść ręce w geście triumfu.
Hurkacz tym samym po raz pierwszy w karierze zameldował się w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju. Kolejnym rywalem Polaka na londyńskich kortach będzie legendarny Roger Federer.
Daniel Makarewicz06 Jul 2021 · 15:15