Hubert Hurkacz w 1/8 finału Roland Garros! Kolejne przekonujące zwycięstwo Polaka [WIDEO]

Hubert Hurkacz awansował do 1/8 finału Roland Garros. W trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju Polak pokonał Davida Goffina w trzech setach (7:5, 6:2, 6:1).
Pierwszy gem tego meczu zapowiadał bardzo wyrównane starcie. Goffin miał aż trzy break-pointy, jednak Hurkacz ostatecznie zdołał obronić się przy własnym podaniu.
Drugi gem powędrował na konto Belga. Ozdobą tego fragmentu meczu było jednak spektakularnie zagranie Hurkacza, który zdobył punkt po uderzeniu zza pleców.
W kolejnych minutach obaj zawodnicy brylowali przy własnym serwisie. Przez jedenaście gemów nie doszło do przełamania.
W końcu przy prowadzeniu 6:5 Hurkacz zdołał znaleźć sposób na serwisy Goffina. Po fenomenalnym forhendzie 25-latek z Wrocławia wygrał gema, a także pierwszego seta.
W drugim secie Hurkacz znacznie szybciej wywalczył przełamanie. W czwartym gemie Goffin dwa razy wyrzucił piłkę w aut, dzięki czemu Polak wyszedł na prowadzenie 3:1.
W kolejnych minutach "Hubi" utrzymał przewagę jednego przełamania. Co więcej, w siódmym gemie wykorzystał kilka niezbyt dobrych zagrań Belga. Polakowi udało się wygrać drugiego seta wynikiem 6:2.
Już na początku trzeciej odsłony spotkania Hurkacz przełamał Goffina. W kolejnym gemie wrocławianin posłał dwa asy serwisowe, dzięki którym prowadził 3:0. Później "Hubi" jeszcze raz zdołał przełamać Belga, który walczył z Polakiem, ale również z problemami zdrowotnymi. Ostatecznie Hurkacz trzeciego seta wygrał do jednego.
W kolejnej rundzie Polak zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Casper Ruud - Lorenzo Sonego.
Adam Kłos28 May 2022 · 18:19