Hubert Hurkacz zwycięzcą turnieju w Miami! Wielki triumf polskiego tenisisty [WIDEO]

Hubert Hurkacz pokonał Jannika Sinnera w finale turnieju ATP Masters 1000 w Miami . 24-letni Polak wygrał w dwóch setach 7:6 6:4.
TUTAJ przeczytasz relację akcja po akcji z tego spotkania.
Hurkacz znacznie lepiej rozpoczął dzisiejszy pojedynek. Wrocławianin wygrał trzy pierwsze gemy. Sinner popełniał podwójne błędy serwisowe, a nasz zawodnik był skupiony i skoncentrowany.
Niestety przy stanie 3:0 Hurkacz znacznie obniżył loty. W piątym gemie Sinner popisywał się świetnymi forhendami i returnami, które zapewniły mu niezwykle ważne przełamanie. Później Włoch wykorzystał swój serwis i doprowadził do remisu 3:3.
Kolejne piłki pokazały, że obaj panowie znajdują się bardzo podobnym poziomie. Gdy jeden popisywał się mocnym uderzeniem, drugi zaraz odpowiadał innym kunsztownym zagraniem.
Do zwycięstwa w następnych dwóch gemach potrzebne były przewagi po remisach 40:40. Przy stanie 5:5 Polak niestety popełnił kilka prostych błędów. Jedną piłkę posłał w aut, kolejną w siatkę. Ostatecznie Sinner przełamał i wyszedł na prowadzenie 6:5. Gdy wydawało się, że pierwszy set padnie łupem Włocha, Hurkacz ruszył do ataku.
Dwunasty gem zakończył się zwycięstwem Polaka bez straty punktów. W tie-breaku Sinner kilka razy nie trafił w kort i set zakończył się triumfem zawodnika z Wrocławia.
Drugi set to był po prostu prawdziwy popis naszego tenisisty. Świetne ataki forhendem doprowadziły do przełamania rywala już w pierwszym gemie. Później dobry serwis pozwolił objąć prowadzenie 2:0.
Jannik Sinner kompletnie wybił się z rytmu. Kolejne błędy przy serwisie oraz w pojedynkach przy siatce pozwoliły Hurkaczowi na drugie przełamanie w drugim secie. Następny gem 24-latek wygrał do zera. Było już 4:0.
W piątym gemie drugiego setu Hurkacz miał dwa break-pointy, ale jego bekhendy poleciały najpierw w siatkę, a później w korytarz deblowy. W końcu Sinner wykorzystał własne podanie i doprowadził do wyniku 1:4. Później obserwowaliśmy małą powtórkę z pierwszego seta. Znów Sinner po fatalnym starcie znalazł właściwy rytm i wygrał trzy gemy z rzędu.
Na szczęście Hurkacz wreszcie wykorzystał własne podanie i brakowało mu już tylko jednego gema do zwycięstwa. Sinner obronił się przy własnym podaniu. Tablica wyników wskazywała wynik 5:4 i serwis Polaka.
Wrocławianin nie zmarnował tej szansy. Wygrane piłki przy siatce pozwoliły mu pokonać Sinnera w decydującym gemie. 7:6 6:4 i wielki sukces polskiego tenisa.
To pierwsze zwycięstwo Huberta Hurkacza w turnieju tej rangi. Wcześniej Polak triumfował jedynie w nieco mniej prestiżowych zawodach ATP 250.
Adam Kłos04 Apr 2021 · 20:53
Źródło: Twitter