Hull wygrało z Leeds, dobry mecz Grosickiego

hullcitytigers.com
W 25. kolejce Championship Leeds United przegrało u siebie z Hull City 0:2. Przy obu golach Jarroda Bowena miał udział Kamil Grosicki.
Oba zespoły w ostatnich tygodniach spisywały się bardzo dobrze. Biorąc pod uwagę pięć poprzednich kolejek to dwie najlepsze drużyny w całej lidze. Faworytem byli gospodarze, ale to "Tygrysy" zanotowały dziewiątą wygraną w sezonie.
Oba gole dla gości strzelił Jarrod Bowen. W obu akcjach spory udział miał Kamil Grosicki, szczególnie przy drugim trafieniu, kiedy Polak przeprowadził indywidualną akcję prawą stroną. Skrzydłowy rozegrał 74 minuty i zaliczył mecz numer 18 w bieżącym sezonie. Zobaczył też żółtą kartkę.
W barwach Leeds całe spotkanie zaliczył Mateusz Klich, dla którego było to 25. występ w Championship.
Mimo porażki "Pawie" wciąż prowadzą w tabeli z dorobkiem 51 punktów. Zakończyła się natomiast ich seria siedmiu zwycięskich spotkań.
Hull City natomiast nie przegrało już siódmego kolejnego meczu i awansowało na czternaste miejsce, ma na koncie 33 punkty.
W sobotę na zapleczu Premier League na murawie pojawił się też Paweł Włoszek, który rozegrał 90 minut w barwach Queens Park Rangers przeciwko Reading FC (0:0).
Rolę rezerwowych pełnili Paweł Olkowski w Boltonie w zremisowanym bezbramkowo meczu ze Stoke City, a także Bartosz Białkowski w ekipie Ipswich Town. Jego drużyna przegrała z Middlesbrough 0:2.