Hurkacz postawił się Djokoviciowi! Serb może przez to odpaść z ATP Finals [WIDEO]

Marco Alpozzi / Press Focus
Hubert Hurkacz przegrał z Novakiem Djokoviciem w ATP Finals. Serb zwycięstwo zapewnił sobie dopiero po trzech setach.
W pierwszym secie obaj tenisiści pilnowali swojego serwisu. Gra rozstrzygnęła się dopiero w tie-breaku, w którym warunki dyktował Djoković. Serb od początku ustawił sobie grę - wygrał aż sześć wymian z rzędu!
Hurkacz nie zdołał odwrócić losów tej partii. Było go stać jedynie na zdobycie honorowego punktu. Djoković wykorzystał drugą piłkę setową.
Na pierwsze przełamanie czekaliśmy do piątej odsłony drugiego seta. Przewagę wypracował sobie Hurkacz, którzy wygrał gem serwisowy Djokovicia do zera. Po chwili nie oddał rywalowi żadnej wymiany przy swoim podaniu. Zrobiło się 4:2 dla Polaka.
Djoković mógł doprowadzić do wyrównania w ósmym gemie. Miał nawet dwa break-pointy, ale Hurkacz zdołał się obronić. To był ostatni moment, w którym Serb mógł mu zagrozić. Ostatecznie Hurkacz wygrał 6:4.
Decydujący set przebiegał pod dyktando Djokovicia. Serb w pierwszym gemie wygrał do zera, w drugim przełamał Hurkacza, a w kolejnym podwyższył na 3:0.
Djoković nie wypuścił z rąk przewagi. Sytuacja Hurkacza stała się beznadziejna po szóstym gemie, w którym znów stracił podanie. W kolejnej odsłonie Serb zamknął mecz.
Choć Djoković wygrał, to nie może być pewny wyjścia z grupy. Wszystko przez seta, którego urwał mu Hurkacz. Jego los w turnieju zależy od rozstrzygnięcia meczu między Jannikiem Sinnerem i Holgerem Runę. Jeśli wygra Duńczyk, Djoković odpadnie.
Marcin Karbowski16 Nov 2023 · 16:47