Idealne pożegnanie Sergio Aguero z Premier League. Kluby z Manchesteru zwyciężyły na koniec sezonu [WIDEO]

kivnl / Shutterstock.com
Manchester City pokonał przed własną publicznością Everton aż 5:0 w meczu ostatniej kolejki Premier League. W innym spotkaniu Manchester United zwyciężył na wyjeździe Wolverhampton Wanderers 2:1.
Grający w silnym składzie nowi mistrzowie Anglii pewnie rozprawili się z walczącym o awans do europejskich pucharów Evertonem.
Wynik meczu otworzył już w 11. minucie gry, uderzeniem w swoim stylu, Kevin De Bruyne. Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa spotkania prowadzenie City podwyższył, tym razem po podaniu De Bruyne, Gabriel Jesus.
Podopieczni Carlo Ancelottiego mieli doskonałą szansę na zdobycie kontaktowego gola. W 37. minucie rzut karny wykonywany przez Gylfiego Sigurdssona obronił jednak bramkarz gospodarzy - Ederson.
Po przerwie na 3:0 trafił Phil Foden, zanim na boisku pojawił się - po raz ostatni w Premier League - Sergio Aguero.
Czwarty najlepszy strzelec w historii rozgrywek, który opuszcza Etihad Stadium po 10 latach, nie potrzebował wiele czasu, by aż dwukrotnie wpisać się na listę strzelców - najpierw zewnętrzną częścią prawej stopy, a następnie głową. Były to jego gole numer 183 i 184 w angielskiej ekstraklasie.
Manchester City zakończył ligowe rozgrywki z dorobkiem 86 punktów. W najbliższą sobotę ekipa Pepa Guardioli zagra w finale Ligi Mistrzów przeciwko Chelsea.
Everton zajął ostatecznie dopiero 10. miejsce w tabeli Premier League za sezon 2020/21.
Wygraną pożegnali ligowe rozgrywki również wicemistrzowie kraju - Manchester United.
Grający w rezerwowym składzie finaliści Ligi Europy objęli prowadzenie na Molineux Stadium przeciwko Wolverhampton w 13. minucie gry. Dośrodkowanie Daniela Jamesa zamienił wtedy na gola głową Anthony Elanga.
Dla 19-letniego szwedzkiego napastnika było to premierowe trafienie w drugim występie w dorosłej drużynie United.
Gospodarze wyrównali pod koniec pierwszej połowy, kiedy podanie innego nastolatka, Fabio Silvy, wykorzystał Nelson Semedo.
Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera odzyskali jednak przewagę jeszcze przed przerwą. Po faulu Romaina Saissa na Donnym van de Beeku rzut karny pewnie wykorzystał Juan Mata.
Manchester United zakończył ligowy sezon z 12-punktową stratą do lokalnego rywala. W nadchodzącą środę “Czerwone Diabły” zagrają w Gdańsku w finale Ligi Europy z Villarrealem.
Wolverhampton, które wystąpiło dziś po raz ostatni pod wodzą odchodzącego z klubu trenera Nuno Espirito Santo, zajęło 13. miejsce w zakończonym sezonie Premier League.
Wojciech_Falenta 23 May 2021 · 19:07