Iga Świątek zagra w kolejnym finale! Stoczyła pasjonujący bój z Rosjanką [WIDEO]

Bai Xuefei/Xinhua/PressFocus
Iga Świątek awansowała do finału turnieju WTA w Stuttgarcie! Nasza zawodniczka pokonała w półfinale Ludmiłę Samsonową 2-1 (6:7, 6:4, 7:5).
Iga Świątek była faworytką półfinałowego starcia podczas turnieju w Stuttgarcie. Polka trafiła na znacznie niżej rozstawioną rywalkę. Eksperci zapowiadali, że nasza przedstawicielka powinna pewnie rozprawić się z Ludmiłą Samsonową.
Pierwszy set pozbawił jednak złudzeń wszystkich tych, którzy sądzili, że Iga Świątek zaliczy w sobotę spokojny spacer prosto do finału. Rosjanka przegrała pierwsze trzy gemy, liderka rankingu WTA prowadziła nawet 4:1 i wtedy... wszystko się posypało.
Samsonowa wyszła z tej sytuacji obronną ręką. Wygrała trzy kolejne gemy i przeszła do kolejnej ofensywy. W jej efekcie doszło do tie-breaku, który został rozstrzygnięty na niekorzyść reprezentantki Polski.
W drugim secie Iga Świątek grała znacznie pewniej. Nie pozwoliła na to, by wypracowana przewaga ponownie została roztrwoniona. Do kluczowego przełamania doszło przy wyniku 4:4 w gemach. Rosjanka straciła wówczas swój serwis, a Polka zamknęła drugą partię półfinału wynikiem 6:4.
O awansie do decydującego starcia miał zatem zadecydować trzeci set. Tam - ponownie - emocje sięgały zenitu. Panie zaczęły go od obustronnego przełamania. Wymiana ciosów trwała cały czas i uniemożliwiała jednej z zawodniczek odskoczenie od rywalki. Tym razem obyło się jednak bez tie-breaku.
Iga Świątek przełamała rywalkę przy stanie 5:5, co było kluczowym momentem spotkania. Następnego gema Polka wygrała dość gładko, ostatecznie triumfując po spektakularnym boju z Rosjanką.
Dzięki zwycięstwu 2-1 (6:7, 6:4, 7:5) nasza zawodniczka jest pewna awansu do kolejnego finału. Na kortach w Stuttgarcie zmierzy się z Sabalenką. Dla Polki będzie to czwarty finał z rzędu. Mecz zaplanowano na niedzielę 24.04.
Hubert Kowalczyk23 Apr 2022 · 19:25