Iga Świątek była blisko życiowego sukcesu! Walczyła dzielnie, ale tytuł powędrował do rywalki

YouTube
Iga Świątek przegrała z Poloną Hercog (3:6, 6:3, 3:6) w finale turnieju WTA w Lugano.
Polka szybko została przełamana w pierwszym secie przez rywalkę, ale za chwilę odpowiedziała tym samym i mieliśmy remis 2:2. Niestety Słowenka za moment ponownie przełamała naszą tenisistkę i znowu wyszła na prowadzenie. Po tym gemie gra została na chwilę przerwana z powodu opadów deszczu. Po powrocie przeciwniczka wygrała kolejne dwie wymiany i Świątek była już w bardzo trudnej sytuacji, przegrywając 2:5. Nasza zawodniczka zdołała jeszcze urwać jednego gema i pierwszą odsłonę przegrała 3:6.
W drugim secie wyrównana walka trwała do stanu po 3. Od tego momentu na korcie panowała tylko Polka, która rozkręcała się z minuty na minutę. Przełamała rywalkę, wygrała dwa następne rozdania i całego seta 6:3.
Trzecia partia zaczęła się bardzo dobrze dla Świątek, bo od dwóch wygranych gemów. Niestety polska tenisistka pozwoliła przeciwniczce ze Słowenii szybko odrobić straty. Potem dała się po raz kolejny przełamać i z dobrej sytuacji zrobiła się dramatyczna - 2:4. Nasza zawodniczka w kolejnych minutach grała zbyt nerwowo. Potrafiła jeszcze ugrać jednego gema, ale ostatecznie przegrała seta 3:6. W finale turnieju w Lugano górą okazała się Hercog.
Iga Świątek - Polana Hercog 3:6, 6:3, 3:6
Jakub Kreśliński14 Apr 2019 · 15:11