Iga Świątek gra dalej na Wimbledonie! Trzysetowy bój zakończony zwycięstwem Polki [WIDEO]

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu. Polska tenisistka w trzech setach pokonała Lesley Pattinamę Kerkhove.
Obie zawodniczki wygrały swoje pierwsze gemy serwisowe. W trzecim gemie Świątek miała jednak pewne problemy, po niecelnym forhendzie przegrywała 0:30. Liderka rankingu WTA nie zdołała już wyjść z tej sytuacji i pozwoliła Holenderce się przełamać.
To jednak napędziło najlepszą tenisistkę świata. W czwartym gemie Świątek po dwóch kapitalnych returnach i podwójnym błędzie serwisowym Kerkhove zaliczyła przełamanie powrotne.
Po chwili Polka znów dała się przełamać. Przy decydującym punkcie 21-latka nieszczęśliwie się poślizgnęła. Kerkhove poszła za ciosem i po chwili prowadziła już 4:2.
W końcu nastąpiło przebudzenie Świątek. Trzy kolejne gemy błyskawicznie padły łupem Polki. Liderka rankingu ograniczyła błędy, zaczęła grać z większą precyzją i pewnością siebie. Już przy pierwszej okazji przypieczętowała zwycięstwo 6:4 w pierwszym secie.
Świątek poszła za ciosem na początku drugiego seta, wygrywając piątego gema z rzędu. Kerkhove nie zamierzała jednak się poddawać. W siódmym gemie znów przełamała naszą zawodniczkę, wychodząc na prowadzenie 4:3.
Później Świątek popełniła fatalny błąd. Miała szansę na przełamanie powrotne, ale przy stanie 40:30 wywołała aut, chociaż piłka zagrana przez Holenderkę była dobra. Kerkhove po dwóch kolejnych wymianach prowadziła już 5:3. Ostatecznie Kerkhove wygrała drugiego seta do 4.
Początek trzeciego seta należał do Świątek. Polka ograniczyła uderzenie w siatkę, jednocześnie skutecznie wykorzystywała pomyłki rywalki. Po kilkunastu minutach trzeciej odsłony prowadziła już 4:1.
Szóstego gema Świątek zgarnęła bez straty punktu. Ostatecznie 21-latka wygrała trzeciego seta 6:3. Dla Polki było to zwycięstwo numer 37 z rzędu. W trzeciej rundzie Świątek zmierzy się z Alize Cornet.
Adam Kłos30 Jun 2022 · 18:51