Iga Świątek gra dalej w Tokio. Niespodziewane problemy Polki. Sensacja wisiała w powietrzu [WIDEO]

ANTHONY BEHAR / Press Focus
Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Tokio. Polka pokonała Mai Hontamę 2-0 (6:4, 7:5).
Iga Świątek wróciła na kort po zakończeniu US Open. Ostatni mecz reprezentantka Polski rozegrała 4 września, gdy przegrała w 1/8 finału zawodów w USA.
Teraz zaś druga rakieta świata trafiła na Mai Hontamę (127. w rankingu WTA). Z Japonką zmierzyła się w 1/8 finału turnieju w Japonii i zdołała awansować do ćwierćfinału.
Zdanie nie było jednak łatwe, bo przedstawicielka gospodarzy niespodziewanie wysunęła się na prowadzenie 4:1 w pierwszym secie. Dalsza część partii należała jednak do Świątek, która wygrała 6:4.
Niemniej kłopoty były też w secie drugim. Polka trzykrotnie przełamała rywalkę i miała cztery gemy na zakończenie pojedynku. Nie potrafiła jednak tego zrobić i Hontama doprowadziła do wyrównania 5:5, a międzyczasie Świątek zepsuła dwie piłki meczowe.
Ostatecznie jednak dopięła swego i zwyciężyła w dwóch ostatnich setach. Tym samym już niebawem zagra z Weroniką Kudiermietową.
Hubert Kowalczyk27 Sep 2023 · 12:37