Iga Świątek i Łukasz Kubot odpadli w ćwierćfinale miksta Australian Open

smileimage9 / shutterstock.com
Iga Świątek i Łukasz Kubot nie zagrają w półfinale miksta Australian Open. Polska para przegrała dziś z australijskim duetem Astra Sharma i John-Patrick Smith.
Nasi reprezentanci dzielnie walczyli na Rod Laver Arena, ale ostatecznie nie sprostali rywalom. Świątek i Kubot po 105 minutach gry ulegli przeciwnikom z Australii.
W pierwszym secie Polacy trzykrotnie przełamali serwis Australijczyków, wygrywając 6:3. W drugiej partii pojedynek był bardziej zacięty. Sharma i Smith mieli łącznie cztery break pointy, ale ostatecznie nie doszło do przełamania i wszystko rozstrzygnęło się w tie-breaku. W nim polski duet przegrał 4-7.
O losach spotkania zadecydował super tie-break, który był popisem Australijczyków.
W walce o finał Astra Sharma i John-Patrick Smith zagrają z parą Bethanie Mattek-Sands/Jamie Murray
Iga Świątek/Łukasz Kubot - Astra Sharma/John-Patrick Smith 6:3, 6:7 (4-7), 3-10
Daniel Makarewicz29 Jan 2020 · 16:10