Iga Świątek odpadła z Australian Open! Mistrzyni Wimbledonu za mocna dla Polki [WIDEO]

Iga Świątek zakończyła swój udział w tegorocznej edycji Australian Open. Liderka rankingu WTA w dwóch setach przegrała z Jeleną Rybakiną.
Już początek meczu zwiastował problemy Polki. Świątek w pierwszym gemie prowadziła 40:0, ale mimo tego straciła swoje podanie. Po chwili Rybakina podwyższyła na 2:0.
Choć Świątek szybko odrobiła straty i doprowadziła do stanu 2:2, to ostatecznie górą w pierwszej partii była Kazaszka. Kluczowy okazał się siódmy gem, w którym 23-latka po raz drugi przełamała Polkę. Tej przewagi już nie oddała. W dużej mierze zdecydował o tym świetny serwis, na który Świątek nie mogła znaleźć odpowiedzi. Zresztą całego pierwszego seta, wygranego 6:4, Rybakina zakończyła asem.
Początek drugiej partii dał nadzieję na to, że problemy liderki rankingu WTA były przejściowe. Polka już w drugim gemie przełamała rywalkę. Na nic się to jednak zdało. Rybakina podejmowała ryzyko, ale w swoich zagraniach była skuteczna. Straty odrobiła już w piątym gemie.
Decydujący dla losów całego meczu okazał się dziewiąty gem, w którym Rybakina kolejny raz przełamała Świątek. Gra był zacięta. Polka obroniła dwa break-pointy, ale nie była w stanie odwrócić losów odsłony na swoją korzyść.
Dziesiąty gem nie miał wiekszej historii. Rybakina szybko wypracowała sobie trzy piłki setowe. Wykorzystała pierwszą z nich. Awans do ćwierćfinału zapewniła sobie w 89 minut.
Marcin Karbowski22 Jan 2023 · 06:45