Iga Świątek w 1/8 finału Australian Open! Polka pewnie pokonała rywalkę z Francji

Xinhua / PressFocus
Iga Świątek gra dalej w Australian Open. Polka pokonała Francuzkę Fionę Ferro w dwóch setach - 6:4, 6:3.
Polka zaczęła mecz z dużym animuszem. Już w pierwszym gemie przełamała rywalkę, a potem jej łupem padły kolejne dwa gemy, dzięki czemu prowadziła 3:0.
Potem Francuzka wróciła jednak do gry. Najpierw wygrała gema przy serwisie Polki bez straty choćby jednego punktu, a potem niespodziewanie zwyciężyła w trzech kolejnych odsłonach, wychodząc na prowadzenie 4:3.
Po czterech przegranych gemach z rzędu Świątek w końcu zaczęła grać na swoim poziomie. Wyrównała na 4:4, a chwilę później po długiej walce przełamała rywalkę. Pozostało jej tylko dopełnić formalności i wygrać swoje podanie. Tak też zrobiła. Pierwszy set zakończył się zatem wynikiem 6:4 dla Polki.
Drugą partię, podobnie jak pierwszą, nasza tenisistka rozpoczęła od przełamania rywalki. Chwilę później wygrała swoje podanie i prowadziła 2:0, a w trzecim gemie miała kilka szans, by podwyższyć na 3:0. Ferro zdołała jednak wywalczyć zwycięstwo w tej odsłonie.
Później zawodniczki szły praktycznie gem za gem. Przy stanie 4:2 Świątek przełamała rywalkę i wydawało się, że serwisem zakończy mecz. Wtedy jednak przegrała swoje podanie. Dopiero w kolejnym gemie uciekła rywalce i tym samym zameldowała się w 1/8 finału Australian Open.
W kolejnej rundzie Polka zmierzy się z Rumunką Simoną Halep. Spotkanie zaplanowano na niedzielę.
Iga Świątek - Fiona Ferro 6:4, 6:3
Adam Nowacki12 Feb 2021 · 13:17