Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju w Rzymie! Wielkie zwycięstwo nad Wiktorią Azarenką [WIDEO]

Rafał Oleksiewicz/Pressfocus
Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju w Rzymie. Polka po emocjonującym spotkaniu pokonała Wiktorię Azarenkę 6:4, 6:1.
Świątek miała problemy na początku meczu. Polka została przełamana już w pierwszej odsłonie, w której gra bardzo długo toczyła się na przewagi. Azarenka poszła za ciosem: podwyższyła prowadzenie w swoim gemie serwisowym, a następnie jeszcze raz odebrała wygrała przy podaniu liderki rankingu WTA.
Polka na szczęście złapała rytm. Scenariusz się odwrócił: teraz to ona przełamywała rywalkę po grze na przewadze. Co najważniejsze - broniła własnego podania. Dało jej to zwycięstwo w pięciu kolejnych gemach.
W dziewiątej odsłonie Świątek miała piłkę setową. Nie wykorzystała jednak swojej szansy. Wkrótce za to zapłaciła - Azarenka przejęła inicjatywę i po kolejnym gemie rozgrywanym na przewagi przełamała 20-latkę.
Nastepna odsłona padła już łupem Świątek. Tym razem ona wygrała przy podaniu rywalki. Seta zakończyła dopiero przy piątej okazji - po 82 minutach walki. 6:4!
Drugi set znów rozpoczął się od dwóch wyrównanych gemów. Najpierw Świątek dała się przełamać, później Azarenka nie zdołała wygrać gema przy własnym podaniu. Następnie liderka rankingu WTA złapała odpowiedni rytm. Polka sukcesywnie punktowała, przestała popełniać błędy, dzięki czemu w pięknym stylu wyszła na prowadzenie 5:1.
Przy swoim podaniu Świątek przypieczętowała zwycięstwo. Spotkanie z Azarenką trwało aż godzinę i 55 minut. W ćwierćfinale Polka zmierzy się z Biancą Andreescu.
Iga Świątek odniosła dziś 25. zwycięstwo z rzędu. To najlepsza passa w kobiecym tenisie od siedmiu lat. Dzięki temu wyrównała ona wyczyn Sereny Williams.
Marcin Karbowski12 May 2022 · 15:15