Iga Świątek w II rundzie Wimbledonu! Demolka w pierwszym secie, w drugim trochę problemów [WIDEO]

Rafał Oleksiewicz/Pressfocus
Iga Świątek awansowała do II rundy Wimbledonu. Polka wygrała z Janą Fett 6:0, 6:3.
W pierwszym secie wszystko toczyło się błyskawicznie - Świątek wygrała go w 33 minuty. Wystarczyło jej sześć gemów. Najbardziej zacięty był ostatni z nich. Gra toczyła się na przewagi. Polka przełamała rywalkę na wagę zwycięstwa w pierwszej partii dopiero przy trzecim setbolu.
Druga partia rozpoczęła się sensacyjnie. Nie dość, że Fett przełamała Świątek, to jeszcze nie oddała jej ani jednej wymiany.
To była zapowiedź kłopotów Polki. Co prawda liderka rankingu WTA szybko odrobiła stratę przełamania, ale Chorwatka nie odpuszczała. Jeszcze raz wygrała przy podaniu Świątek, a następnie w swoim gemie serwisowym podwyższyła na 3:1.
Przewaga Chorwatki mogła być jeszcze większa. Fett była blisko kolejnego przełamania, ale Świątek obroniła aż pięć break-pointów. Być może to był przełomowy moment meczu. Polka, choć nie bez problemów, wygrała w sumie pięć gemów z rzędu i zapewniła sobie awans do II rundy. Było to jej 36. zwycięstwo z rzędu.
Marcin Karbowski28 Jun 2022 · 15:53