Iga Świątek w półfinale Roland Garros! Polka rozbiła kolejną rywalkę!

Jin Mamengni / press focus
Iga Świątek zagra w półfinale Roland Garros! Polka pokonała Jessicę Pegulę 2-0 (6:3, 6:2) i pewnie awansowała do kolejnej rundy!
W tegorocznym Roland Garros zawodniczki z pierwszej 10 rankingu WTA nie miały łatwej przeprawy. Dość szybko żegnały się z turniejem, ostatecznie na placu boju pozostawiając tylko jedną przedstawicielkę - Iga Świątek.
Polka szła przez turniej jak burza, chociaż niektóre przeciwniczki starały się jej przeciwstawić. Ostatecznie jednak straciła tylko jednego seta, co doskonale pokazuje dyspozycję naszej reprezentantki.
W ćwierćfinale turnieju Polka wpadła na Jessicę Pegulę. Amerykanka, poza Igą Świątek, jest najwyżej rozstawioną zawodniczką, która jeszcze walczyła we francuskim turnieju, dlatego uważano, że jako nieliczna może sprawić problemy 20-latce.
Jednakże już pierwszy set pokazał, że to nasza zawodniczka stoi na wygranej pozycji. Pegula została przełamana wówczas aż trzy razy, czym zamknęła sobie drogę do ewentualnego zwycięstwa w otwierającej partii. Świątek prezentowała się od rywalki lepiej właściwie w każdym aspekcie gry.
W drugim secie sytuacja nie uległa zmianie. Pegula straciła swój serwis przy stanie 1:2 w gemach i wówczas jej dyspozycja niemal zupełnie się posypała. Liderka rankingu WTA nie dawała Amerykance większych szans, cały czas kontrolując przebieg rywalizacji.
Ostatecznie ćwierćfinał Roland Garros udało się Polce zamknąć w dwóch stosunkowo krótkich setach. W drugiej odsłonie Pegula przegrała 2:6 i zakończyła swój udział w turnieju.
Dzięki zwycięstwie 2-0 (6:3, 6:2) Iga Świątek awansowała do półfinału French Open! Kolejną rywalką 20-letniej mistrzyni będzie Daria Kasatkina z Rosji.
Hubert Kowalczyk01 Jun 2022 · 16:12