Iga Świątek w półfinale turnieju w Rzymie! Świetny mecz Polki z Eliną Switoliną

Xinhua / Press Focus
Autor: Marcin Karbowski 15 maj 2021 | 12:47
Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA w Rzymie! Polka w dwóch setach wygrała z Eliną Switoliną.
Pierwotnie mecz miał się odbyć w piątek wieczorem, ale uniemożliwiły to opady deszczu. Organizatorzy postanowili przesunąć spotkanie na sobotnie przedpołudnie. Tym samym postawili w trudnej sytuacji jego zwyciężczynię. Półfinał z Cori Gauff ma się bowiem rozpocząć już około 16. O tej nietypowej sytuacji piszemy TUTAJ.
Świątek rywalizację ze Switoliną zaczęła świetnie. Polka przełamała rywalkę już w drugim gemie, a po chwili po raz drugi obroniła swoje podanie. Dopiero w czwartej odsłonie do głosu doszła Ukrainka, ale jej zwycięstwo nie wpłynęło na przebieg gry.
Najbardziej zacięty w pierwszym secie był piąty gem. Switolina zapracowała w nim na break pointa, ale Świątek się wybroniła. Po trzech wygranych piłkach z rzędu to ona zanotowała zwycięstwo.
Ukrainka w pierwszej partii zdołała wygrać tylko jeszcze jednego gema. Świątek kontrolowała sytuację, a pierwszego seta zapisała po swojej stronie po kolejnym przełamaniu.
Drugi set był bardziej wyrównany. Switolina przełamała Świątek już w trzeciej odsłonie, ale błyskawicznie straciła przewagę. Polka odpowiedziała w świetnym stylu: najpierw odrobiła stratę przełamania, później wygrała gema przy własnym podaniu, a następnie jeszcze raz wygrała przy serwisie Ukrainki.
Switolina nie zamierzała się poddawać. Szybko odrobiła dwa gemy straty: najpierw przełamała Świątek, a po chwili gładko wygrała przy swoim serwisie. Zrobiło się 4:4.
Później obie zawodniczki utrzymywały własne podanie: dwukrotnie zrobiła to Świątek, a raz Switolina. Kluczowa okazała się dwunasta odsłona. Ukrainka zaczęła ją źle, bo od dwóch błędów - najpierw uderzyła w siatkę, a w kolejnej wymianie wyrzuciła bekhend w aut. Świątek szybko wypracowała dwie piłki meczowe. Wykorzystała już pierwszą z nich.

2720 PLN

Oferta na EURO 2020 w Fortunie! 600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

ETOTO
Tylko do 29.06!

TYLKO DO 29.06, GODZ. 23:59! 5 PLN bez depozytu i 100 PLN zakład bez ryzyka, bez obrotu. Jeśli przegrasz, otrzymujesz kasę z powrotem i możesz ją od razu wypłacić.

Dyskusja 8

15 maj 2021 | 12:55
0
Brawo Iga oby do zwycięstwa w finale.....powodzenia
15 maj 2021 | 13:08
0
Jak to możliwe że na tak prestiżowym turnieju nie ma krytego dachu. Przez takie coś niektórzy będą faworyzowani w półfinałach.

Co do meczu ze Svitoliną, to bez wątpienia był jej najlepszy występ na kortach ziemnych w tym sezonie. Nie podpalała się na szybkie kończenie akcji, co było kluczowe. Wypunktowała Ukrainkę na swoich regułach. Widać że przeciwniczki które grają defensywnie(Halep, Svitolna), dużo bardziej pasują Polce.
Jej półfinałowa rywalka też należy do tego grona, co powinno pomóc Idze. Oby tylko bez kontuzji, bo najważniejszy jest RG.
15 maj 2021 | 13:41
0
Iga wygra ten turniej. Teraz szybka regeneracja i Amerykanka jest do zrobienia nawet na zmęczeniu.
15 maj 2021 | 12:50
0
Kto do chuja ustala terminarz, ze Swiatek musi zagrac 2 mecze w jednym dniu
0
Plany organizatorów krzyżuje pogoda. Ten dzisiejszy mecz miał być wczoraj ale były mocne opady deszczu uniemożliwiające rozegranie tego spotkania i przełożono je na dzisiaj.
15 maj 2021 | 12:56
0
Troche chujnia. Chyba, ze przeciwniczka tez bedzie grala dzisiaj 2 mecz.
15 maj 2021 | 13:14
0
No niestety ale Gauff grała wczoraj i jej rywalka wycofała się z powodu urazu na początku drugiego seta. Różnica świeżości będzie sporą. Polce jednak może przyjść z pomocą... pogoda. Jeśli by zaczęło padać to mecz zostanie przełożony. A prognozy na popołudnie w Rzymie są niepewne
15 maj 2021 | 13:56