Iga Świątek zagra w finale Roland Garros! Wielki sukces Polki w turnieju deblowym [WIDEO]

Iga Świątek zagra w finale debla Roland Garros 2021! Polka i Bethanie Mattek-Sands nie dały dziś szans duetowi Irina Begu/Nadia Podoroska.
Iga Świątek w środę pożegnała się z turniejem singla French Open. W ćwierćfinałowym starciu musiała uznać wyższość Marii Sakkari. Polka przegrał w dwóch setach - 4:6, 4:6.
20-latka z Raszyna nie miała za wiele czasu na rozpamiętywanie porażki. Dziś przyszło jej się mierzyć w półfinale turnieju deblowego.
Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands stanęły w szranki z Iriną Begu i Nadią Podoroską. Faworytkami tego starcia była polsko-amerykańska para.
Mecz rozpoczął się od serwisu Świątek. Rywalki nie miały nic do powiedzenia przy podaniu naszej zawodniczki. Polsko-amerykański duet poszedł za ciosem i po chwili wywalczył przełamanie.
Rumuńsko-argentyńska para nie złożyła broni. W trzecim gemie odrobiła stratę. Begu i Podoroska podjęły walkę, ale nie zdołały zdominować rywalek. O losach seta zadecydował ósmy gem. W nim duet Świątek/Mattek-Sands znów przełamał rywalki i po chwili zamknął partię wynikiem 6:3.
W drugim secie zrobiło się gorąco przy podaniu Świątek. Polka popełniła dwa podwójne błędy serwisowe i wraz z partnerką musiała bronić trzech break pointów. Ostatecznie udało się wyjść z tarapatów.
W kolejnych fragmentach obie strony miały szanse na przełamanie. Początkowo bez efektu. W końcu doszło do tego w siódmym gemie. Polka z Amerykanką wygrały przy podaniu przeciwniczek. Jak się okazało, była to kluczowa przewaga w tym secie. Świątek i Mattek-Sands tę partię wygrały 6:4.
Tym samym polsko-amerykański duet zameldował się w finale turnieju debla. O końcowy triumf na paryskich kortach zagra z Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą. To spotkanie odbędzie się w niedzielę o godz. 11:30.
Daniel Makarewicz11 Jun 2021 · 16:22