IGA ŚWIĄTEK WYGRAŁA ROLAND GARROS! NAJWIĘKSZY SUKCES W HISTORII POLSKIEGO TENISA! [WIDEO]

Iga Świątek zwyciężczynią turnieju Roland Garros! Polka w finale pokonała Sofię Kenin 6:4, 6:1.
Świątek rozpoczęła mecz rewelacyjnie. W pierwszym gemie nie oddała rywalce ani jednej wymiany, w drugiej ją przełamała, a w trzecim pewnie utrzymała swoje podanie.
Jak szybko Polka zbudowała przewagę, tak szybko ją roztrwoniła. Amerykanka doszła do głosu w czwartym gemie, w którym wygrała przy własnym podaniu. Świątek zaczęła grać mniej dokładnie, a Kenin z tego korzystała. Najpierw odrobiła stratę przełamania, a po chwili doprowadziła do wyrównania.
Świątek na szczęście szybko opanowała sytuację. Najpierw wygrała przy własnym serwisie, a po chwili przełamała Kenin po emocjonującej grze na przewagi. W dziewiątym gemie Polka mogła zakończyć pierwszą partię, ale nie wykorzystała setbola. Poprawiła się w kolejnej odsłonie - przełamała Amerykankę na 6:4.
Kenin drugą partię zaczęła od przełamania Świątek. Nie zraziło to jednak Polki, która szybko odrobiła straty, a po chwili wygrała swojego gema serwisowego. Wtedy Amerykanka poprosiła o przerwę medyczną - fizjoterapeuci zajmowali się jej nogą.
Jeśli Kenin chciała w ten sposób wybić z rytmu Świątek, to jej się to nie udało. Polka od razu po powrocie na kort przełamała rywalkę, a po kilku minutach wygrała własnego gema serwisowego do zera. Było już 4:1!
Świątek była uskrzydlona. W szóstym gemie znów przełamała Kenin - znów nie oddała jej żadnej wymiany. Tej przewagi nie mogła już oddać. I nie oddała - przy swoim serwisie przypieczętowała zwycięstwo w całym turnieju. Finał zakończyła w niespełna półtorej godziny.
Zwycięstwo Świątek w Paryżu to największy indywidualny sukces naszego tenisa. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, by Polak wygrał turniej singlowy Wielkiego Szlema. Świątek wygrała turniej w niebywały sposób - nie straciła w Paryżu ani jednego seta!
Marcin Karbowski10 Oct 2020 · 16:34