Ile zarabia Blatter?

19 lip 2015 | 22:58 3
Ile zarabia Blatter?
Źródło zdjęcia: Marcello Casal Jr. / ABr, wikipedia
Jeden z współpracowników Seppa Blattera, Mark Pieth, doradzał Szwajcarowi, żeby ten odkrył karty i ujawnił, ile zarabia jako prezydent FIFA.

Antykorupcyjny ekspert twierdził, że podanie do publicznej wiadomości zarobków szefa międzynarodowej organizacji piłkarskiej, pokazałoby, że zależy jej na zmianach i transparentności.

Blatter odmówił. - Wiesz, nie mogę. To nie zostałoby dobrze przyjęte przez moich przyjaciół – wyjaśniał swojemu doradcy.

Wynagrodzenia czołowych działaczy FIFA owiane są tajemnicą, a ich dokładną wysokość zna bardzo nieliczny krąg ludzi. FIFA nadal pozostaje w tej kwestii niewzruszona, mimo iż w wielu innych organizacjach sportowych takie rzeczy są jawne. Wiemy na przykład, ile zarabia szef amerykańskiej federacji piłkarskiej, Dan Flynn, ponieważ obliguje go do tego amerykańskie prawo – w ciągu roku pobiera 528 tysięcy dolarów pensji podstawowej i 102 tysiące w bonusach. Znamy pensje najlepiej zarabiających działaczy w angielskim związku piłki nożnej, którego dyrektor otrzymuje w skali roku 550 tysięcy funtów. 

W FIFA wiemy tylko tyle, że w 2014 roku na wynagrodzenia dla najwyższych rangą działaczy przeznaczono prawie 40 milionów dolarów. Tyle otrzymali Blatter, 24 członków Komitetu Wykonawczego i 12 osób z kierownictwa w siedzibie FIFA. Zdaniem informatora „The Associated Press” doliczyć do tego należy także diety w wysokości 300 tysięcy dolarów rocznie dla każdego z działaczy Komitetu Wykonawczego, jakie otrzymują na prowadzenie działalności FIFA. Do tego dochodzą jeszcze środki na spotkania biznesowe – w 2014 roku 35 milionów dolarów poszło na podróże i zakwaterowanie dla przedstawicieli 209 związków piłkarskich podczas kongresu FIFA w Brazylii. 

Kiedy 2 czerwca obecnego roku Szwajcar ogłaszał rezygnację z urzędu prezydenta FIFA, zapowiedział, że w swoich ostatnich miesiącach urzędowania wprowadzi głębokie, fundamentalne zmiany. Czy jedną z nich będzie ujawnienie zarobków działaczy FIFA? Czy dowiemy się wkrótce, ile zarabia Sepp Blatter? 

Mark Pieth nie sądzi, by tak się stało: - Ilekroć Blatter ma wybór, czy trzymać stronę z przyjaciółmi, czy z opinią publiczną i krytykami, wybiera przyjaciół. 
Źródło: The Associated Press
Komentarze
21 lip 2015 | 23:54
Komentarz usunięty
21 lip 2015 | 23:14
+3
{{votes_count}}
{{votes_count}}
{{votes_count}}
{{message}}
miazga - to przechodzi ludzkie pojęcie !!!
21 lip 2015 | 22:26
+4
{{votes_count}}
{{votes_count}}
{{votes_count}}
{{message}}
Blatter zarabia tyle kasy, że się to w głowie nie mieści. Stary dziad, a może.
21 lip 2015 | 18:49
Komentarz usunięty
21 lip 2015 | 18:25
+2
{{votes_count}}
{{votes_count}}
{{votes_count}}
{{message}}
20mln euro/rok?
{{comment.created_datetime}}
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Ranking

Promocje bukmacherskie

Bonus 350 PLN dla nowych graczy u najpopularniejszego bukmachera w Polsce
Odbierz bonus 400PLN na start i korzystaj z szerokiej oferty zakładów i wysokich kursów
Wpisz kod 'meczyki' i wpłać min. 100zł, a poza bonusem 100% do 600zł, otrzymasz też dodatkowych 50zł na start!
Postaw pierwszy zakład, a jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot utraconych środków. Załóż konto z Meczyków, aby otrzymać 110zł bez ryzyka.
Do góry News Tabela Zawodnicy Dyskusja