Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności

Wspieraj Meczyki.pl

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy. Serwis Meczyki.pl tworzymy od wielu lat z pasji, hołdując zasadzie "kibice dla kibiców".
Dochody z reklam pomagają nam stale utrzymać redakcję i opłacać serwery, niezbędne do funkcjonowania strony.

Mamy zatem wielką prośbę o dodanie Meczyków do "białej listy" i odblokowanie wyświetlania reklam. By to zrobić, kliknij w przycisk poniżej, a następnie odśwież stronę.

Jak odblokować reklamy na Meczykach?

Ile zarabia Blatter?

19 lip 2015 | 22:58 3
Ile zarabia Blatter?
Źródło zdjęcia: Marcello Casal Jr. / ABr, wikipedia
Jeden z współpracowników Seppa Blattera, Mark Pieth, doradzał Szwajcarowi, żeby ten odkrył karty i ujawnił, ile zarabia jako prezydent FIFA.

Antykorupcyjny ekspert twierdził, że podanie do publicznej wiadomości zarobków szefa międzynarodowej organizacji piłkarskiej, pokazałoby, że zależy jej na zmianach i transparentności.

Blatter odmówił. - Wiesz, nie mogę. To nie zostałoby dobrze przyjęte przez moich przyjaciół – wyjaśniał swojemu doradcy.

Wynagrodzenia czołowych działaczy FIFA owiane są tajemnicą, a ich dokładną wysokość zna bardzo nieliczny krąg ludzi. FIFA nadal pozostaje w tej kwestii niewzruszona, mimo iż w wielu innych organizacjach sportowych takie rzeczy są jawne. Wiemy na przykład, ile zarabia szef amerykańskiej federacji piłkarskiej, Dan Flynn, ponieważ obliguje go do tego amerykańskie prawo – w ciągu roku pobiera 528 tysięcy dolarów pensji podstawowej i 102 tysiące w bonusach. Znamy pensje najlepiej zarabiających działaczy w angielskim związku piłki nożnej, którego dyrektor otrzymuje w skali roku 550 tysięcy funtów. 

W FIFA wiemy tylko tyle, że w 2014 roku na wynagrodzenia dla najwyższych rangą działaczy przeznaczono prawie 40 milionów dolarów. Tyle otrzymali Blatter, 24 członków Komitetu Wykonawczego i 12 osób z kierownictwa w siedzibie FIFA. Zdaniem informatora „The Associated Press” doliczyć do tego należy także diety w wysokości 300 tysięcy dolarów rocznie dla każdego z działaczy Komitetu Wykonawczego, jakie otrzymują na prowadzenie działalności FIFA. Do tego dochodzą jeszcze środki na spotkania biznesowe – w 2014 roku 35 milionów dolarów poszło na podróże i zakwaterowanie dla przedstawicieli 209 związków piłkarskich podczas kongresu FIFA w Brazylii. 

Kiedy 2 czerwca obecnego roku Szwajcar ogłaszał rezygnację z urzędu prezydenta FIFA, zapowiedział, że w swoich ostatnich miesiącach urzędowania wprowadzi głębokie, fundamentalne zmiany. Czy jedną z nich będzie ujawnienie zarobków działaczy FIFA? Czy dowiemy się wkrótce, ile zarabia Sepp Blatter? 

Mark Pieth nie sądzi, by tak się stało: - Ilekroć Blatter ma wybór, czy trzymać stronę z przyjaciółmi, czy z opinią publiczną i krytykami, wybiera przyjaciół. 
Źródło: The Associated Press
Dyskusja 5
21 lip 2015 | 23:54
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
21 lip 2015 | 23:14
+3
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
miazga - to przechodzi ludzkie pojęcie !!!
21 lip 2015 | 22:26
+4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Blatter zarabia tyle kasy, że się to w głowie nie mieści. Stary dziad, a może.
21 lip 2015 | 18:49
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
21 lip 2015 | 18:25
+2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
20mln euro/rok?
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Odbierz 20zł bez depozytu za samą rejestrację, a następnie dokonaj pierwszej wpłaty i zgarnij bonus 100% do 500zł!
20zł za rejestrację i 1000zł od depozytu na start, a do tego mnóstwo promocji okolicznościowych!
Do góry News Tabela Zawodnicy Dyskusja