Brąz Polki na MŚ w kolarstwie!

Brąz Polki na MŚ w kolarstwie!
Wei Yuet Wong, wikicommons
Agnieszka Skalniak wywalczyła w Richmond brązowy medal mistrzostw świata juniorek w kolarstwie szosowym. To drugie z rzędu podium mistrzostw dla Polki.


Złoto wywalczyła amerykanka Chloe Dygert, po srebro sięgnęła jej rodaczka Emma White.


Skalniak rozpoczęła bardzo aktywnie, już na drugiej rundzie odjeżdżając z Amerykankami Emmą White i Chloe Dygert oraz Francuzką Juliette Labous. Czwórka początkowo miała tylko 20 sekund przewagi, ale w połowie trzeciego kółka różnica wzrosła do 50 sekund. Za plecami prowadzących próby kontrataków kasowały pozostałe Polki - czytamy na portalu rowery.org.


Wyniki Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym – wyścig ze startu wspólnego juniorek (CM), Richmond (64,9 km; 4 x 16,2 km):


  1 Chloe Dygert (USA)                               1:42:16
  2 Emma White (USA)                                   01:23
  3 Agnieszka Skalniak (Polska)                        01:28
  4 Yumi Kajihara (Japonia)                            01:41
  5 Susanne Andersen (Norwegia)


Źródło: rowery.org

Dyskusja

Przeczytaj również