Znany polski YouTuber ukończył Ironmana. Przygotowywał się zaledwie 100 dni

YouTube Screen
Emocje po zawodach Ironman Gdynia powoli opadają. Jednym z uczestników tegorocznej rywalizacji był popularny YouTuber, Jakub "Patec" Patecki.
Jakub Patecki jest byłym członkiem popularnej "Ekipy Friza". Aktualnie skupił się na treściach podróżniczych i sportowych. Jego kanał śledzi prawie 1,5 mln osób.
25 czerwca na kanale "PatecWariatec" opublikowano film, w którym YouTuber poinformował o podjęciu wyzwania. 21 kwietnia Patecki rozpoczął przygotowania do Ironmana.
Warto przypomnieć, że Ironman składa się z 3,86 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze oraz 42,195 km biegu. W tym roku zawody mają miejsce w Warszawie, Gdyni i Poznaniu.
Patecki wziął udział w zawodach Enea Ironman Gdynia, które odbyły się 6 sierpnia. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe organizatorzy odwołali etap pływacki.
YouTuberowi zależało na przebyciu pełnego dystansu Ironmana. Zespół Pateckiego wynajął kryty basen, w którym możliwe było zaliczenie etapu pływackiego.
W oficjalnych zawodach Patecki pokonał etap rowerowy i bieg w 12 godzin, siedem minut i dwie sekundy. Zajął 15. miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Po upływie około godziny od zakończenia Ironmana, Patecki był już na basenie. Przepłynął 3,84 km w niecałe 85 minut. YouTuber po uwzględnieniu przerw ukończył pełny dystans Ironmana w czasie 14 godzin i 30 minut.
Filip Węglicki22 Aug 2023 · 11:16
Źródło: akademiatriathlonu.pl