Dobry wynik Roberta Kubicy na treningu przed GP Bahrajnu w Formule 1. Polak tuż za Sebastianem Vettelem

Dobry wynik Roberta Kubicy na treningu przed GP Bahrajnu. Polak tuż za Sebastianem Vettelem
Eleven Sports
Robert Kubica znów zasiadł w bolidzie Formuły 1. Polski kierowca wziął udział w pierwszym treningu przed GP Bahrajnu, zastępując w bolidzie Alfy Romeo Kimiego Raikkonena. Zajął trzynaste miejsce.
Przez większość sezonu Robert Kubica startował w serii DTM. Tam zazwyczaj kończył wyścigi bez punktów, ale raz finiszował nawet na podium.
Teraz, po ponad trzymiesięcznej przerwie, Polak znów zasiadł w bolidzie Formuły 1. W barwach Alfy Romeo wystartował na pierwszym treningu przed GP Bahrajnu.
Krakowianin dostał do dyspozycji bolid, prowadzony na co dzień przez Kimiego Raikkonena. W pierwszej części treningu wyjechał na tor na twardych oponach i miał niemal identyczny czas jak Antonio Giovinazzi.
Później obaj kierowcy dostali do dyspozycji miękkie ogumienie, a Kubica zaprezentował się naprawdę dobrze. Ostatecznie zajął trzynastą lokatę, tracąc 1,7 sekundy do Lewisa Hamiltona.
Brytyjczyk wyprzedził kolegę z zespołu, Valtteriego Bottasa, o blisko pół sekundy. Trzeci Sergio Perez stracił do aktualnego mistrza świata niespełna sekundę. Później różnice między kolejnymi zawodnikami nie były już tak duże. Tuż przed Kubicą uplasowali się dwaj kierowcy Ferrari - Charles Leclerc oraz Sebastian Vettel.
- 24 okrążenia, 13. czas sesji –1,7 sekundy straty do najszybszego Lewisa Hamiltona, 0,164 przed 16. Antonio Giovinazzim... 3,5 miesiąca po ostatniej jeździe, w 1,5 godzinnym treningu F1 i całym sezonie w aucie DTM. Kubica się skończył... - ironicznie skomentował Cezary Gutowski.