Dramat polskiej zawodniczki podczas MŚ. Walczyła o medal, została zdyskwalifikowana

PressFocus/Rafal Oleksiewicz
Katarzyna Zdziebło nie ukończyła rywalizacji w chodzie na 35 kilometrów podczas mistrzostw świata. Polka, która bardzo dobrze rozpoczęła zmagania, została zdyskwalifikowana.
Zdziebło od początku rywalizacji była w czołówce i po 11 pokonanych kilometrach znajdowała się w pięcioosobowej grupie, która odskoczyła reszcie stawki.
W międzyczasie Polka otrzymała jednak dwa wnioski o dyskwalifikację i musiała bardzo uważać na ewentualne kolejne błędy.
Po 21 kilometrach Zdziebło wciąż była w grze o medale. Niestety, niedługo później polska zawodniczka otrzymała trzeci wniosek o dyskwalifikację, który wiązał się z koniecznością odbycia postoju o długości trzech i pół minuty.
Otrzymana kara znacząco wpłynęła na rezultaty i praktycznie przekreśliła szanse Polki na zdobycie medalu.
- Polka wyląduje w pierwszej "20", w okolicach 15., 16. miejsca. Koniec szans na medal, nawet na przyzwoite miejsce. Taka kara daje możliwość tylko bycia sklasyfikowanym, a nie na dobry wynik. Wielki pech. Niestety Zdziebło musi zmierzyć do strefy kar - informowali komentatorzy Eurosportu.
Zdziebło po odbyciu kary kontynuowała rywalizację, ale na 30. kilometrze otrzymała czwarty wniosek o dyskwalifikację i musiała zejść z trasy.
Ósme miejsce zajęła ostatecznie inna Polka, Olga Chojecka, która ustanowiła swój rekord życiowy z czasem 2:46:48.
Warto wspomnieć, że Zdziebło kilka dni temu została także zdyskwalifikowana podczas zawodów mistrzostw świata w chodzie na 20 kilometrów. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.
Adam Nowacki24 Aug 2023 · 10:16
Źródło: Eurosport