F1. Był deszcz, były wielkie emocje! Sensacyjne rozstrzygnięcia w GP Niemiec. Dobra jazda Kubicy [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Robert Kubica ukończył Grand Prix Niemiec na 12. pozycji. Przy padającym deszczu najlepszy okazał się Max Verstappen .
Tutaj przeczytasz relację na żywo z wyścigu.
Rywalizację na torze Hockenheim wszyscy kierowcy rozpoczęli na oponach deszczowych. Padający deszcz sprawił, że wielu kierowców miało problemy na śliskiej nawierzchni.
Robert Kubica tuż po starcie spadł na 20. miejsce, za to kapitalnie zaprezentował się Sebastian Vettel, który awansował z 20. na 14. pozycję. Prowadzenie utrzymał Lewis Hamilton, który regularnie powiększał przewagę nad resztą stawki.
Trudne warunki pogodowe sprawiły, że na Perez wypadł z toru i w ten sposób zakończył rywalizację. Do mety nie dojechał też Ricciardo z powodu awarii silnika. Do tej dwójki dołączył też Norris. Problemy z przyczepnością mieli też kierowcy z czołówki wyścigu. Leclerc był na drugiej pozycji, ale wyjechał poza tor i nie dał rady wyjechać ze żwiru przy bandach.
Deszczowe warunki dały się we znaki Lewisowi Hamiltonowi. Lider wyścigu wypadł z toru w tym samym miejscu co Leclerc, jednak miał trochę więcej szczęścia i zdołał wrócić do ścigania. Brytyjczyk zanotował poważne straty w pit-stopie, gdzie spędził prawie minutę i wyjechał na tor na 5. pozycji. Dodatkowo Hamilton został ukarany 5 sekundami dodanymi do końcowego czasu za nieprawidłowy zjazd do alei serwisowej.
Raro as vezes mais o velho também não segurou! Erraram tudo Mercedes e Hamilton!@F1 @canalfocus1 @franciscoffc @MercedesAMGF1 @LewisHamilton #GermanGP ?? #F1 #canalfocus1 #focus1 pic.twitter.com/4rTgxjcJDp
— Francisco Freire // Canal Focus1 (@franciscoffc) July 28, 2019
Nie popisał się też Nico Hulkenberg, który był na drugiej pozycji, ale rywalizację zakończył w żwirze. Los Niemca podzielił też Valtteri Bottas.
Na problemach rywali skorzystał Max Verstappen. Holender pierwszy stawił się na mecie. Za nim sensacyjnie uplasowali się Sebastian Vettel (awans z 20. miejsca) i Danił Kwiat.
Z olbrzymimi problemami borykał się Hamilton, który miał olbrzymie problemy z przyczepnością. Kierowca Mercedesa ostatecznie zajął 11. miejsce. Robert Kubica ukończył zawody na 12. pozycji, wyprzedzając George'a Russella.
AKTUALIZACJA 20:59
Przed godziną 21 komisja ogłosiła decyzję o doliczeniu 30 sekund (kara za nieprawidłowości w danych bolidów na starcie) do czasów Kimiego Raikkonena i Antonio Giovinazziego, którzy na metę przejechali na 7. i 8. miejscu. Ten werdykt spowodował, że Kubica przesunął się o dwie pozycje w górę i ostatecznie zajął 10. lokatę.