F1. Kolejny popis Maxa Verstappena w tym sezonie. Niespodziewany sukces McLarena na torze Silverstone

Motorsport Images/Pressfocus
Max Verstappen znów błysnął formą. Holender wygrał kwalifikacje przed jutrzejszym Grand Prix Wielkiej Brytanii na legendarnym torze Silverstone.
Na początku Q1 najlepszy czas uzyskał Fernando Alonso. Wynik legendarnego Hiszpana o 0,4 sekundy poprawił jednak Max Verstappen. Niedługo potem zawody zostały na kilka minut przerwane z powodu intensywnych opadów deszczu. Po wznowieniu rywalizacji nagle stanął bolid Kevina Magnussena. Z tego powodu Duńczyk nie był w stanie kontynuować rywalizacji.
Po raz kolejny w ostatnich tygodniach fatalne kwalifikacje zanotował Sergio Perez, który odpadł już w Q1. Poza Meksykaninem i Magnussenem do dalszego etapu rywalizacji nie awansowali Yuki Tsunoda, Guanyu Zhou i Nyck De Vries.
Najszybszy w Q1 był Lando Norris z czasem 1:28.917. Tuż za nim uplasowali się Charles Leclerc, George Russell, Lewis Hamilton i dopiero piąty Max Verstappen.
W Q2 Verstappen wszedł na wyższe obroty i wygrał tę część zmagań, będąc szybszym od Oscara Piastriego i Lando Norrisa. Do ostatniego etapu kwalifikacji nie weszli za to Valtteri Bottas, Logan Sargeant, Esteban Ocon, Lance Stroll i Nico Hulkenberg.
Kwalifikacje ostatecznie wygrał Max Verstappen. W Q3 z fantastycznej strony pokazał się też duet kierowców McLarena, Norris zajął drugie miejsce, a Piastri trzecie. Za nimi wystartują Leclerc oraz Sainz.
Grand Prix Wielkiej Brytanii odbędzie się już jutro. Wyścig na torze Silverstone rozpocznie się o godzinie 16:00.
Adam Kłos08 Jul 2023 · 17:24