Genialny 16-latek przegrał bój o mistrzostwo świata! Niesamowite emocje w finale darta [WIDEO]

Screen Viaplay
Luke Humphries został mistrzem świata w darcie! 28-latek wygrał 7-4 w finale z Lukiem Littlerem, chociaż przegrywał już 2-4.
Pierwszy set zaczął się od małego trzęsienia ziemi. Luke Littler został bardzo szybko przełamany, wobec czego to Luke Humphries wyszedł na prowadzenie. W dalszej części meczu odpowiedział jednak 16-latek i panowie dość długo szli łeb w łeb.
Sytuacja zmieniła się, gdy Littler niespodziewanie wysunął się na 4-2 w setach. Młodziutki zawodnik miał wówczas możliwość powiększenia swojej przewagi, ale spudłował kluczową lotkę na D12. Dzięki temu Humphries zdołał się odbudować i trzeba przyznać, że był to powrót spektakularny.
Od stanu 4-4 to Littler miał większe problemy z pewnością siebie. Bardziej doświadczony z Anglików zaczął dyktować swoje warunki. Ze stanu, w którym przegrywał dwoma setami, wyszedł na prowadzenie, a cudowne dziecko brytyjskiego darta pozostawało w tyle. Dowodem na to sama końcówka spotkania, również należąca do tych niesamowitych.
16-latek zdołał nawet zanotować maksymalne możliwe zakończenie lega (170), ale nie uchroniło go to przed ostateczną porażką. Spektakularny Humphires dopiął swego, chociaż w kluczowym momencie rzucił zbyt wiele i musiał czekać na pomyłkę rywala. Ta nastąpiła, Littler nie wytrzymał presji, czego Humphries nie mógł już nie wykorzystać.
Ostatecznie zmagania o mistrzostwa świata w darcie zakończyły się wynikiem 7-4 na korzyść Humphriesa. Dla 28-latka to pierwszy tytuł globu, który jest równoznaczny z nagrodą w wysokości 500 tysięcy funtów.
Hubert Kowalczyk03 Jan · 23:12