Genialny 16-latek wyróżniony. Zaproszono go do elitarnego grona, zagra w wielkim turnieju

Twitter Screen
Luke Littler został wyróżniony przez organizatorów darterskiej Premier League. Rewelacyjny Anglik wystąpi w najbliższej edycji turnieju.
Podczas tegorocznych mistrzostw świata w darcie prawdziwym odkryciem został Luke Littler. 16-latek dotarł aż do wielkiego finału, gdzie ostatecznie pokonał go Luke Humphries. Więcej na temat pojedynku pisaliśmy TUTAJ.
Genialny zawodnik zainkasował nie tylko 250 tysięcy funtów, ale też zyskał uznanie w całej darterskiej społeczności. Najlepszym dowodem zaproszenie do zbliżających się rozgrywek z cyklu Premier League.
Oficjalnie ogłoszono, że Littler weźmie udział w zawodach, które zostaną rozciągnięte na 17 tygodni. Poza nim PDC wyróżniło Michaela van Gerwena, Michaela Smitha, Nathana Aspinalla, Gerwyna Price'a, Roba Crossa, Petera Wrighta oraz wspomnianego Humphriesa.
Zmagania darterskiej Premier League rozpoczną się w Cardiff. Zwycięzca otrzyma 275 tysięcy funtów.
Turniej ma charakterystyczny kształt. Ośmiu zawodników jest dzielonych na cztery pary, z których wyłaniani są półfinaliści, a następnie finaliści. Po 16 zawodach wyniki indywidualne są sumowane, a najlepsza czwórka staje do walki o właściwy tytuł.
Hubert Kowalczyk04 Jan · 18:00
Źródło: PDC Darts