HYROX Warszawa bije rekordy. 14 tysięcy zawodników, światowa elita i Amazfit

HYROX Warszawa bije rekordy. 14 tysięcy zawodników, światowa elita i Amazfit
Amazfit
W miniony weekend Warszawa stała się centrum jednego z najszybciej rosnących sportów świata. W zawodach HYROX wystartowała rekordowa liczba 14 000 uczestników – to dwukrotnie więcej niż rok temu.
Na starcie pojawiły się także największe gwiazdy dyscypliny, m.in. Joanna Wietrzyk (wicemistrzyni świata i triumfatorka wszystkich All Majors w tym sezonie), Linda Meier, Emilie Dahmen oraz Hidde Weersma – aktualny rekordzista wśród mężczyzn.
Dalsza część tekstu pod wideo
Dla wielu zawodników była to ostatnia szansa na kwalifikację do czerwcowych Mistrzostw Świata w Sztokholmie.
Partnerem HYROX jest Amazfit – marka rozwijająca sportowe smartwatche i ekosystem rozwiązań treningowych. Z jej technologii korzystają czołowi zawodnicy HYROX, monitorując obciążenia, regenerację oraz przygotowania do startów. Modele Amazfit T-Rex 3 Pro i Balance 2 oferują także dedykowane tryby HYROX Training, HYROX PFT i HYROX Race stworzone specjalnie z myślą o tej dyscyplinie.
Rosnąca popularność HYROX w Polsce wpisuje się w globalny trend – jeszcze przed startem sezonu 2025/26 do zawodów zgłosiło się 1,3 mln osób, wobec 570 tys. rok wcześniej.
Artykuł powstał we współpracy z Amazfit.
Redakcja meczyki.pl
Tomasz BratkowskiDzisiaj · 12:54
Źródło: informacja prasowa

Dyskusja

Przeczytaj również