"Idźcie pobiegać". Robert Karaś zwrócił się do fanów. Porady niczym od internetowego coacha

"Idźcie pobiegać". Robert Karaś zwrócił się do fanów. Porady niczym od internetowego coacha
Łukasz Sobala/Pressfocus
Robert Karaś znów przyciąga gigantyczne zainteresowanie. Tym razem jednak jest to efekt nie wyczynów sportowych, ale przyznania się do stosowania dopingu. W wideo zamieszczonym na "Instagramie" sportowiec przyznał, że przechodzi przez trudny moment w życiu.
Stosowanie dopingu może mieć druzgocący wpływ na przyszłość Roberta Karasia. Przypomnijmy, że ekstremalnemu triatloniście grozi czteroletnia dyskwalifikacja oraz strata wielu umów sponsorskich. Według samego zawodnika stracił on już 600 tysięcy (szczegóły TUTAJ).
Dalsza część tekstu pod wideo
Przyznanie się do zażywania nielegalnych substancji wpłynęło również na ogólną opinię o Karasiu. Wiele osób przestało wierzyć, że jego wyczyn z Brazylii - relacjonowany między innymi TUTAJ - był osiągnięty w sposób uczciwy.
34-latek przyznał, że przechodzi obecnie przez trudny moment. W nagraniu na "Instagramie" zwrócił się do przychylnych mu osób i podzielił się sposobem na wyjście z kryzysu emocjonalnego.
- Drugi trening zrobiony. Powiem wam, że w tak trudnym momencie właśnie taki sport i spędzanie czasu z przyjaciółmi, z rodziną, ratuje życie, dlatego jak macie jakiś słabszy okres w życiu to nie ma sensu się załamywać, leżeć w łóżku - rzucił.
- Załóżcie buty, idźcie pobiegać, spotkajcie się z przyjaciółmi. Wtedy naprawdę ładuje się baterie i są same pozytywne myśli. Pozdro - dodał.
Wypowiedzi te sprawiły, że na Karasia znowu posypały się głosy krytyki. Wiele osób zauważa, że tego rodzaju wypowiedzi są domeną internetowych coachów i nie stanowią prawdziwego rozwiązania w walce z chorobą lub kryzysem.
Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się ze specjalistą. Poniżej znajdziesz przydatne numery telefonów:
  • Całodobowa Linia Wsparcia: 800 70 2222
  • Antydepresyjny Telefon Zaufania: (22) 484 88 01
  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciwko Depresji: (22) 594 91 00
  • Telefon zaufania dla dzieci: 116 111
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk05 Aug 2023 · 11:40
Źródło: Instagram

Przeczytaj również