Igrzyska olimpijskie nie dla polskich hokeistów. Wysoka porażka z faworytem

Rafał Rusek / Press Focus
Polscy hokeiści nie zagrają na igrzyskach w Pekinie. Biało-czerwoni stracili szanse na olimpijskie przepustki po porażce ze Słowacją 1:5.
W pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk Polacy niespodziewanie wygrali z Białorusią. Gdyby sprawili kolejną sensację i pokonali Słowację, to zapewniliby sobie wyjazd do Pekinu.
Tak jednak się nie stało. Biało-czerwoni walczyli dzielnie, ale zdecydowanie ulegli wyżej notowanemu rywalowi. Różnicę w umiejętnościach było widać od początku gry.
Po pierwszej tercji można było jeszcze mieć nadzieje na korzystny wynik - Słowacja po golu Ruzicka prowadziła tylko 1:0.
Wszystko rozstrzygnęło się w drugiej części gry. Po niej było już 4:1 dla Słowaków. Na gole Hudacka, Romana i Cehlarika odpowiedział tylko Dziubiński.
Nasi rywale zwycięstwo przypieczętowali w ostatniej tercji. Piątego gola dla gospodarzy turnieju kwalifikacyjnego strzelił Ruzicka.
Marcin Karbowski27 Aug 2021 · 21:39