Jesteśmy mistrzami Europy! Popis polskich lekkoatletów, tytuł obroniony [WIDEO]

Pressfocus/Marcin Bulanda
Polacy drużynowymi mistrzami Europy! Nasi lekkoatleci znowu pokazali klasę, znowu zapisali się w historii.
Wczoraj odbyła się pierwsza część zawodów. Po 21 z 40 konkurencji Polska zajmowała drugie miejsce ze stratą wynoszącą pół punktu do liderującej Wielkiej Brytanii.
Dzisiejsze zawody rozpoczęły się w najlepszy możliwy sposób. Najpierw pierwsze miejsce w skoku o tyczce wywalczył Robert Sobera. Później bezkonkurencyjny w rzucie młotem był Paweł Fajdek.
W świetnej formie na zawody przyjechała Pia Skrzyszowska. Dziś polska sprinterka, podobnie jak podczas sobotniej sesji, odniosła zwycięstwo, zapewniając Polsce siedem cennych punktów.
Miejsca na podium zajęli także Mateusz Borkowski, który był trzeci w biegu na 800 metrów, a także drugi w rzucie dyskiem Robert Urbanek. Po 36 z 40 konkurencji Polska plasowała się na pierwszej lokacie. Przewaga nad Brytyjczykami wynosiła 3,5 pkt.
Zawody wieńczyły jednak dyscypliny, w których "Biało-Czerwoni" nie czują się najlepiej. Karol Zalewski zajął szóste miejsce w biegu na 200 m, Marlena Gola na takim samym dystansie była czwarta.
Z kapitalnej strony zaprezentowała się za to polska sztafeta 4x400 m. Nasze panie uciekły rywalkom, zajęły pierwsze miejsce, a przede wszystkim wyprzedziły Wielką Brytanię i przewaga wzrosła o kolejny punkt.
Przed ostatnią konkurencją było pewne, że sztafeta mężczyzn nie może uplasować się trzy pozycje niżej niż Wielka Brytania. "Wyspiarze" przez długi czas prowadzili, ale przy ostatniej zmianie zgubili pałeczkę, Karol Zalewski świetnie finiszował i przypieczętował złoto dla naszej reprezentacji. Brytyjczycy spadli na trzecią lokatę, a wicemistrzostwo przypadło Włochom.
W 2019 roku Polska wygrała drużynowe mistrzostwa Europy, które odbywały się w Bydgoszczy. Dziś obroniliśmy tytuł.
Adam Kłos30 May 2021 · 16:19
Źródło: TVP Sport