Kompromitacja organizatorów MŚ. Zrobili błąd na medalu Polki. "Widzę tu literówkę"

screen TVP Sport
Katarzyna Zdziebło jest rewelacją mistrzostw świata w Eugene. Polka zdobyła już dwa medale, ale jej nazwisko wciąż jest zbyt trudne dla organizatorów imprezy.
Zdziebło niespodziewanie wywalczyła dwa srebrne medale w chodzie sportowym. Na podium stanęła po rywalizacji na 20 i 35 km.
Okazuje się, że organizatorzy imprezy nie nabrali wprawy przy posługiwaniu się nazwiskiem 25 lat. Błąd popełnili na medalu. Sama zawodniczka ze zdziwieniem zauważyła to podczas wywiadu telewizyjnego.
- Widzę literówkę. Zamiast Zdziebło jest Zozieblo... Ale to nie szkodzi - mówiła Polka przed kamerami "TVP Sport".
Zdziebło przyznała, że więcej kosztował ją start na 35 km. Swój najlepszy wynik na tym dystansie pobiła o blisko dziewięć minut.
- Ochłonęłam i odpoczęłam już trochę po starcie. Nie powiem, był to dla mnie bardzo męczący start. Dwa dystanse na jednej imprezie to nie lada wyzwanie, na mecie byłam bardzo zmęczona, ale czuję się już dużo lepiej - przyznała Zdziebło.
Polska na mistrzostwach świata w Eugene ma cztery medale. Oprócz Zdziebło na podium stawali młociarze Paweł Fajdek (złoto) i Wojciech Nowicki (srebro).
Marcin Karbowski23 Jul 2022 · 07:42
Źródło: tvpsport.pl