Mistrz świata wykąpał się w rowie z wodą. Szalone sceny po triumfie w Budapeszcie [WIDEO]

Twitter Screen
Trwają lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Budapeszcie. Gianmarco Tamberi zdobył złoty medal w skoku wzwyż i świętował turniejowe zwycięstwo w nietypowy sposób.
We wtorek podczas mistrzostw świata w Budapeszcie odbył się konkurs skoku wzwyż. W zawodach wziął udział reprezentant Polski, Norbert Kobielski.
Rywalizację w skoku wzwyż zwyciężył Gianmarco Tamberi. W pierwszej próbie Włoch skoczył 2,36 m, dzięki czemu zdobył złoty medal.
Tuż za Tamberim znalazł się JuVaughn Harrison, który skoczył na taką samą wysokość. Amerykanin pokonał 2,36 m dopiero w drugiej próbie, przez co zdobył srebrny medal.
Podium zamykał Mutaz Essa Barshim, który zaliczył 2,33 m. Przed startem turnieju Katarczyk był faworytem do zdobycia złotego medalu.
Norbert Kobielski zajął dziesiąte miejsce w finałowej serii. Polak zakończył rywalizację skacząc na wysokość 2,25 m.
Tamberi od samego początku podchodził do tegorocznych mistrzostw w oryginalny sposób. Włoch miał ogoloną połowę twarzy i wystartował w dwóch różnych butach.
Po zdobyciu złotego medalu Tamberi postanowił świętować z uczestnikami biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Włoch razem z Soufiane El Bakkalim i Abrahamem Kibiwotem wykąpali się w rowie z wodą.
Filip Węglicki23 Aug 2023 · 11:07
Źródło: sport.interia.pl