"Nie okazuje zrozumienia". Były kapitan kadry siatkarzy wygaduje głupoty na temat depresji. Oburzające

"Nie okazuje zrozumienia". Były kapitan kadry siatkarzy wygaduje głupoty na temat depresji. Oburzające
screen TVP Sport
Michał Kubiak przez lata stanowił o sile siatkarskiej reprezentacji Polski. Ostatnio ceniony zawodnik podjął decyzję o rozstaniu z biało-czerwonymi i skupił się, niestety, na stawianiu diagnoz dotyczących poważnych chorób.
Michał Kubiak zadebiutował w reprezentacji Polski w 2011 roku. Do 2022 siatkarz doczekał się ponad 170 występów, zdobył dwa złote medale mistrzostw świata, a także pełnił funkcję kapitana.
Dalsza część tekstu pod wideo
W marcu 2022 roku Kubiak podjął decyzję o zakończeniu przygody z kadrą, co wywołało niemałe poruszenie. Przez ponad rok było o zawodniku względnie cicho, lecz teraz przypomniał on o sobie w iście koszmarnym stylu.
Siatkarz wziął ostatnio udział w programie prowadzonym przez "Żurnalistę". Przyjęcie zaproszenia przez kontrowersyjnego podcastera przeszło jednak niemal niezauważone wobec rzeczy, które Kubiak opowiadał na temat depresji.
Były kapitan biało-czerwonych stwierdził, że są sposoby na to, aby nie czuć depresji. Jakby tego było mało, zupełnie zbagatelizował rolę psychologów sportowych.
- Nie potrafię sobie wyobrazić, że mógłbym sam popaść w taki stan. Nie okazuje zrozumienia dla takich myśli. Myślę, że jest milion różnych sposobów, żeby nie czuć się w depresji, nie mieć takich myśli. Nie jestem doktorem, ale myślę, że to siedzi tylko i wyłącznie w głowie i co by się nie działo jesteś sam w stanie sobie z tym poradzić - rzucił.
- Ja uważam psychologię sportu za rzecz zbędną. Jest to dla mnie unikanie odpowiedzialności przez sportowca, nieumiejętność znalezienia sobie rozwiązania do danej sytuacji przez samego siebie tylko liczysz, że ktoś z boku za ciebie to rozwiąże - dodał.
Słowa Kubiaka spotkały się z powszechną krytyką. W Polsce na depresję choruje ponad milion osób.
Jeśli potrzebujesz pomocy, zadzwoń pod:
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (całodobowo) - 116 111
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (całodobowo) - 800 12 12 12
  • Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (całodobowo) - 800 70 2222
  • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (całodobowo) - 800 12 00 02
  • Infolinia pomocowa dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów (całodobowo) - 800 080 222
  • Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym - 116 123
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk25 Jul 2023 · 08:19
Źródło: Żurnalista

Przeczytaj również