Oświadczyny na... mecie wyścigu. Wzruszające sceny podczas mistrzostw świata [WIDEO]

Źródło: Twitter / @sport_tvppl
Do niecodziennej sytuacji doszło na mecie jednego z wyścigów w ramach mistrzostw świata w Budapeszcie. Sportowiec oświadczył się swojej partnerce zmierzającej ku linii mety.
U sportowców poziom emocji związany ze startami w lekkoatletycznych mistrzostw świata jest i tak wysoki. Atmosferę postanowił jednak dodatkowo podgrzać słowacki chodziarz Dominik Cerny.
Zawodnik ukończył swoją trasę na 35 kilometrów już wcześniej. Mógł zatem udać się na zawody chodziarskie kobiet, w których startowała jego partnerka Hana Burzalova.
Gdy kobieta zbliżała się do finiszu, mężczyzna podbiegł na linię mety i uklęknął z pierścionkiem zaręczynowym. Słowaczka nie podbiegła do swojego wybranka, nie chcąc złamać regulaminu. Dokończyła wyścig idąc, po czym rzuciła się w ramiona ukochanego.
Początkowo 22-latka była wyraźnie zaskoczona. Gdy początkowy szok minął, Burzalova powiedziała "tak" 25-letniemu Cernemu. Sportowcy pocałowali się i zeszli z trasy, robiąc miejsce kolejnym zawodnikom.
Zawodnicy mieli poza tym jeszcze inne - sportowe - powody do radości. Wynik 3:02:47 był najlepszym w sezonie Burzalovej, choć ostatecznie wystarczył jej do zajęcia jedynie 28. pozycji. Z kolei Cerny zajął 19. lokatę, a rezultat 2:32:56 to jego nowy rekord życiowy. Oboje zapamiętają jednak Budapeszt z innego powodu.
W chodzie na 35 km wystartowało również sześcioro Polaków. Ósme miejsce zajęła Olga Chojecka, a Agnieszka Ellward załapała się na 18. pozycję. Katarzyna Zdziebło została zdyskwalifikowana. Z kolei Dawid Tomala i Artur Brzozowski nie ukończyli wyścigu, a Jakub Jelonek zajął 26. lokatę.