Patryk Dobek medalistą Igrzysk Olimpijskich! Cudowny bieg Polaka w finale na 800 metrów [WIDEO]

Screen z TV
Patryk Dobek zajął trzecie miejsce w biegu na 800 metrów podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Polak sięgnął po brązowy medal, minimalnie ustępując jedynie dwóm Kenijczykom.
Wśród doświadczonych rywali Patryk Dobek był nowicjuszem na dystansie 800 metrów. Jeszcze niedawno regularnie biegał bowiem na dwukrotnie krótszą odległość, ale w marcu został sensacyjnie halowym mistrzem Europy w nowej specjalności.
Pierwszy start w Tokio nie był łatwy dla naszego zawodnika. Dobek miał problemy w eliminacjach, w półfinale pobiegł za to znakomicie, wygrywając swoją serię. Tym samym potwierdził, że w walce o medale może namieszać.
Na pierwszych metrach Polak biegł bardzo spokojnie - na samym końcu stawki. Na prowadzeniu znajdowali się między innymi biegacze z Kenii. Tempo było stosunkowo wolne.
Na koniec pierwszego okrążenia Dobek przesunął się na przód stawki - na czwarte miejsce. Polak przyspieszał i wytrzymywał tempo rywali. Na ostatniej prostej wiadomo było, że będzie walczył o medal.
Poza zasięgiem naszego reprezentanta byli jedynie dwaj Kenijczycy. Po złoty medal sięgnął Emmanuel Korir, a drugie miejsce zajął Ferguson Rotich.
Dobek znalazł się jednak tuż za nimi. Zdołał wyprzedzić reprezentującego Australię Petera Bola i sięgnął po brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio.