Polscy sportowcy służą na granicy z Białorusią. Jest wśród nich medalista igrzysk w Tokio

Polscy sportowcy są wśród żołnierzy, którzy pełnią służbę na granicy z Białorusią. W tym gronie jest m.in. medalista ostatnich igrzysk olimpijskich Patryk Dobek.
Informację o zaangażowaniu sportowców w pracę na granicy podał Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Poza Dobkiem na miejscu są też tyczkarz Paweł Wojciechowski i pływaczka Alicja Tchórz.
Sportowcy nie uczestniczą w bezpośredniej obronie granicy. Pełnią obowiązki związane z zabezpieczeniem logistycznym i regulacją ruchu.
- Jako sportowiec i żołnierz poczułam potrzebę pomocy moim koleżankom i kolegom, którzy w ogromnej ilości, bo aż 15 tys. żołnierzy, pilnują codziennie polskich granic. Dlatego zgłosiłam się do pomocy - tłumaczyła Tchórz.
29-latka jeszcze kilka tygodni temu odnosiła sukcesy na mistrzostwach Europy na krótkim basenie. Na imprezie w Kazaniu zdobyła m.in. złoty medal w wyścigu na 100 m stylem zmiennym.
W tym roku największym osiągnięciem z wymienionej trójki może się pochwalić Dobek, który zdobył na igrzyskach olimpijskich w Tokio zdobył brązowy medal w biegu na 800 m. Bez większego powodzenia w Japonii startował Wojciechowski. To jednak mistrz świata w skoku o tyczce z 2011 roku.
Marcin Karbowski21 Nov 2021 · 08:54
Źródło: twitter, WP Sportowe Fakty