Polska z medalem MŚ! Kapitalny wyścig biało-czerwonych
Sukces Polski na mistrzostwach świata w wioślarstwie. Brązowy medal wywalczyła nasza męska czwórka podwójna.
Tegoroczne mistrzostwa świata odbywają się w Szanghaju. Czwartek na torze w Chinach był pierwszym dniem walki o medale.
Polska czwórka od początku wyścigu finałowego zgłosiła medalowe aspiracje. Biało-czerwoni utrzymywali się w czołówce od startu. Wytrzymali tempo przez całe 2 km - linię mety przecięli z dużym zapasem nad czwartymi Amerykanami. Złoto zdobyli Włosi, srebro - Wielka Brytania.
Polacy w tej konkurencji zdobyli również brązowy medal na ubiegłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu. W ciągu roku osada zmieniła się w trzech czwartych. Został w niej tylko Dominik Czaja. Poza nim po brąz popłynęli Piotr Płomiński, Jakub Woźniak i Konrad Domański.
Reprezentacja Polski może jeszcze powiększyć dorobek medalowy. W finałach popłyną dwójka podwójna Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup oraz męska ósemka.