Reprezentant Polski pobił "życiówkę". Fenomenalny występ podczas Diamentowej Ligi

PressFocus/Marcin Bulanda
Norbert Kobielski pobił rekord życiowy w skoku wzwyż podczas Diamentowej Ligi. Polak zajął drugie miejsce w finałowej rywalizacji.
Finały Diamentowej Ligi odbyły się 16-17 września w amerykańskim Eugene. W zawodach wzięli udział lekkoatleci, którzy uzyskali najlepsze wyniki w trzynastu poprzednich mityngach cyklu.
Wśród uczestników konkursu skoku wzwyż znalazł się Norbert Kobielski. Polak odnotował życiowy sukces i stanął na podium zawodów.
Podczas finałowej rywalizacji Kobielski skoczył na wysokość 2.33m. Dzięki fenomenalnej dyspozycji w Eugene lekkoatleta pobił swoją "życiówkę", która pozostawała na poziomie 2.29m.
Znakomita dyspozycja Kobielskiego zapewniła mu miejsce na podium, 26-latek zdobył srebrny medal. Zwycięzcą rywalizacji był Koreańczyk Sanghyeok Woo, który skoczył dwa centymetry wyżej od Polaka.
Podczas konkursu w Eugene, Kobielski wypełnił minimum olimpijskie. Skoczek wywalczył awans na przyszłoroczne igrzyska, które odbędą się od 26 lipca do 11 sierpnia w Paryżu.
Srebrny medal Kobielskiego w finale Diamentowej Ligi był jego największym sukcesem podczas obecnego sezonu. Poza drugim miejscem w Eugene, skoczek m.in. zdobył brąz w trakcie 10. Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce, które odbyły się w Chorzowie.
Filip Węglicki18 Sep 2023 · 09:59
Źródło: TVP Sport