Robert Karaś stracił dwóch ważnych sponsorów. Media ujawniły, jakie firmy podjęły tę decyzję

Robert Karaś stracił dwóch ważnych sponsorów. Media ujawniły, jakie firmy podjęły tę decyzję
Rafał Oleksiewicz / Press Focus
Robert Karaś w ostatnich dniach musi mierzyć się z konsekwencjami swoich wyznań na "Kanale Sportowym". Przypomnijmy, że triatlonista przyznał się do stosowania dopingu, co zakończyło współpracę z dwoma firmami.
Robert Karaś - o którym zrobiło się głośno w wyniku ukończenia dziesięciokrotnego iron-mana - przyznał się do stosowania dopingu. Według sportowca zażywał on niedozwolone substancje przed walką w MMA, co opisywaliśmy TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jego "spowiedź" w programie "Kanału Sportowego" została bardzo negatywnie przyjęta przez środowisko. Oceniono bowiem, że Karaś próbuje się wybielić, zrzucić winę na inne osoby i odwrócić uwagę od swojego niewłaściwego zachowania.
Jednocześnie 34-latek przyznał, że jest świadomy, iż starci kilka intratnych współprac. Według "Sport.pl" już się tak stało, wszak umowy zerwały dwie firmy - Bakoma oraz InPost.
Przypomnijmy, że Karasiowi grozi czteroletnia dyskwalifikacja, o powiedział szef Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA). Sam sportowiec uważa, że takie stanowisko doprowadziło do utraty 600 tysięcy złotych.
- Gość się wypowiada, że grożą mi cztery lata, że to jakaś najpoważniejsza historia i tak dalej. Jeżeli będę zdyskwalifikowany, a pewnie będę w IUTA, a więc w jednej federacji. Natomiast rozmawiałem już z prezesem drugiej federacji ultra, który zaprosił mnie na wyścig w lutym i ja wiem, że będę się próbował się oczyścić. Wiem, że pobiję rekord. Zrobię to na czysto, jak zawsze robiłem. I to podobno też będzie miało wpływ na tę decyzję IUTA, że mogą mi skrócić karę - starał się wytłumaczyć w "Hejt Parku".
Sprawa Karasia wzbudziła oburzenie między innymi Moniki Pyrek. Utytułowana lekkoatletka jest zdania, że dopiero kara więzienia mogłaby powstrzymać sportowców przed stosowaniem dopingu. Jej wypowiedź znajdziecie TUTAJ.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk02 Aug 2023 · 17:58
Źródło: Sport.pl

Przeczytaj również