Spektakularne zwycięstwo reprezentacji Polski! Biało-czerwoni wykonali ogromny krok w kierunku awansu [WIDEO]

Łukasz Sobala/Pressfocus
Reprezentacja Polski odniosła kolejne zwycięstwo na mistrzostwach świata dywizji 1A. Tym razem biało-czerwoni zdeklasowali Koreę Południową wynikiem 7:0.
Nasi kadrowicze rozpoczęli zmagania na turnieju w Nottingham od rozbicia Litwy 7:0. Później po dogrywce przegrali 4:5 z Wielką Brytanią, aby podnieść się i pokonać Włochy 4:2.
Dziś Polacy fantastycznie rozpoczęli rywalizację z Koreą Południową. Już po pierwszej tercji prowadzili 2:0 za sprawą trafień Alana Łyszczarczyka i Bartłomieja Jeziorskiego.
W drugiej tercji Jeziorski skompletował dublet. Czwartą bramkę dla biało-czerwonych zdobył Kamil Wałęga. Następnie prowadzenie podwyższył Krystian Dziubiński, dla którego było to czwarte trafienie na tym turnieju.
W ostatniej tercji Polacy jeszcze dobili rywali. Na listę strzelców wpisał się Marcin Kolusz, a potem Dziubiński wykorzystał rzut karny.
Po zwycięstwie Polska zajmuje pierwsze miejsce w dywizji 1A. Jeszcze jedno zwycięstwo pozwoli biało-czerwonym po raz pierwszy od 22 lat awansować na mistrzostwa świata elity. Za dwa dni nasi kadrowicze zagrają z Rumunią. Nawet ewentualna porażka nie przekreśli szans Polski na awans, jednak wówczas będzie musiała oglądać się na wyniki pozostałych rywali.
Polska - Korea Południowa 7:0 (Łyszczarczyk, Jeziorski x2, Wałęga, Kolusz, Dziubiński x2)
Adam Kłos03 May 2023 · 15:39