Srebrny medal Katarzyny Zdziebło na mistrzostwach Europy! Kolejny wielki sukces polskiej chodziarki

Rafał Oleksiewicz/Pressfocus
Katarzyna Zdziebło zanotowała kolejny wielki sukces w karierze. Polka zdobyła srebrny medal w chodzie na 20 kilometrów podczas mistrzostw Europy w Monachium.
25-latka przystępowała do rywalizacji jako jedna z faworytek. Polka potwierdziła wielką formę już podczas tegorocznych mistrzostw świata, kiedy zdobyła dwa srebrne medale w chodzie na dystansach 20 i 35 kilometrów. W obu przypadkach Zdziebło musiała uznać wyższość jedynie Kimberly Garcii Leon z Peru.
Dziś nasza reprezentantka błyskawicznie udowodniła, że ma apetyt na kolejny medal. Zdziebło zanotowała fantastyczny start, wypracowując sobie nieznaczną przewagę nad resztą stawki.
Następnie Polkę dogoniły Maria Garcia oraz Ludmyła Olanowska. Hiszpanka jednak straciła szansę na udany wynik, ponieważ sędziowie dopatrzyli się w jej chodzie nieprzepisowej techniki, za co otrzymała karę dwóch minut odpoczynku.
Na półmetku zmagań Zdziebło znajdowała się w ścisłej czołówce Polka szła w trzyosobowej grupie, która przewodziła stawce.
Na trzy kilometry przed końcem w równym tempie na przedzie szły Zdziebło, Saskia Feige i Antigoni Ntrismpioti. Greczynka kilka dni temu błysnęła formą, zdobywając złoty medal na dystansie 35 kilometrów.
Ntrismpioti zanotowała fenomenalną końcówkę dzisiejszego wyścigu. Odskoczyła ona od Katarzyny Zdziebło na dystans kilkunastu metrów. W dodatku Polka otrzymała drugie ostrzeżenie za nieprawidłową technikę, zatem nie mogła ryzykować nadrabiania strat, ponieważ groziła jej dyskwalifikacja.
Ostatecznie jako pierwsza na mecie stawiła się Ntrismpioti. Zdziebło zdobyła srebrny medal z czasem 1:29:20. Feige zajęła trzecią lokatę.
Był to medal numer 21 zdobyty przez naszych reprezentantów podczas tegorocznych mistrzostw Europy. Polska zdobyła trzy medale złote oraz po dziewięć srebrnych i brązowych.
Adam Kłos20 Aug 2022 · 11:46