Srebrny medal polskiej sztafety 4x400m w Tokio! Rekordowy bieg naszych zawodniczek! [WIDEO]

Polska sztafeta kobiet 4x400 m zdobyła srebrny medal podczas IO w Tokio. "Biało-Czerwone" w finałowym biegu zaprezentowały się fenomenalnie.
Polki były wymieniane jako jedne z kandydatek do medalu. Apetyty zaostrzył ich występ w półfinale. Nasze zawodniczki bez problemu wygrały swój bieg i zapowiadały, że najlepsze zostawiły na ostatni start w Tokio.
Przed dzisiejszym finałem wydawało się, że "Biało-Czerwone" powalczą o brąz. Mówiło się, że reprezentacje USA i Jamajki są poza naszym zasięgiem.
W naszej sztafecie dokonano jednej zmiany. Annę Kiełbasińską zastąpiła Natalia Kaczmarek. To właśnie ona ruszyła jako pierwsza. 23-latka pobiegła szybko - na równi z Jamajkami. Zdecydowanie najszybciej rozpoczęły Amerykanki.
Od niej pałeczkę przejęła Iga Baumgart-Witan. Nasza zawodniczka przy zbieganiu do łuku była trzecia, ale po chwili prześcignęła Jamajkę i zaczęła gonić Amerykankę.
Na trzeciej zmianie dała z siebie wszystko Małgorzata Hołub-Kowalik. Jej wysiłek nie poszedł na marne. Swoją zmianę ukończyła na drugiej lokacie.
Naszą sztafetę kończyła Justyna Święty-Ersetic. Polka nie była w stanie prześcignąć sztafety USA, ale nie dała się dogonić rywalkom. Nasze zawodniczki tym samym wywalczyły srebrny medal.
Złoto zdobyły Amerykanki. Jako trzecie na metę wbiegły Jamajki. Polki z wynikiem 3:20.53 pobiły rekord naszego kraju.