Swoboda nie powalczy o kolejny medal?! Awans, a potem przełomowe wieści [WIDEO]

Swoboda nie powalczy o kolejny medal?! Awans, a potem przełomowe wieści [WIDEO]
Michal Laudy / pressfocus
Sztafeta Polek 4x100 metrów awansowała do finału lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie. Wiemy już, że o medal nie powalczy Ewa Swoboda.
Polska wystartowała w składzie Kryscina Cimanouska, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz, Ewa Swoboda. Uzyskały łączny czas 43,15 sekundy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Swoboda, będąc na ostatniej zmianie, dobiegła do mety jako piąta. Drugi półfinałowy bieg był wolniejszy, zatem Polki awansowały z czasem.
Najprawdopodobniej w sztafecie dojdzie do zmiany przed finałem. Ewa Swoboda ujawniła, że raczej nie będzie w stanie powalczyć w decydującym biegu.
- Cieszy mnie to, że jesteśmy z dziewczynami w finale, ale mogę już teraz powiedzieć, że raczej nie starczy mi sił. Chyba finał będzie beze mnie - powiedziała Swoboda na antenie TVP Sport.
- Za dużo mnie to kosztowało fizycznie i psychicznie. Cieszę się, że dziewczyny będą w finale. Natomiast ja muszę chyba zejść trochę w cień. Ma kto biegać, dziewczyny są szybkie. A ja nie będę ryzykowała swojego zdrowia - dodała.
Warto przypomnieć, że w niedzielę Swoboda zdobyła srebrny medal w biegu na 100 metrów. Wynik 11,03 sekundy zapewnił jej wicemistrzostwo Europy.
Z kolei finał sztafety z udziałem Polek odbędzie się w środę. Sprinterki powinny stanąć na starcie około godziny 22:40.

Przeczytaj również