Tak wygląda aktualna klasyfikacja generalna F1. Verstappen rozsiadł się w fotelu lidera

PressFocus/Motorsport Images
Podczas Grand Prix Japonii Max Verstappen wygrał wyścig mając ponad 19 sekund przewagi nad drugim kierowcą. Holender zdobył kolejne punkty, który umocniły jego pozycję lidera w klasyfikacji generalnej.
Max Verstappen dopisał na swoje konto kolejne zwycięstwo w karierze. Holender wygrał Grand Prix Japonii z przewagą ponad 19 sekund nad drugim kierowcą.
Na podium koło Verstapenna stanęło dwóch kierowców McLarena. Drugą pozycję zajął Lando Norris, a z trzeciego miejsca mógł cieszyć się Oscar Piastri.
Dzięki wygranej w Japonii, Verstappen zdobył 26 punktów do klasyfikacji generalnej. Holender z sumą 400 oczek przewodzi stawce kierowców w obecnym sezonie.
W "generalce" za plecami Verstappena z sumą 223 oczek znajduje się Sergio Perez. Meksykanin przedwcześnie ukończył wyścig w Japonii nie zdobywając jakichkolwiek punktów. W jego bolidzie dwukrotnie wymieniano przednie skrzydło, przez co był zmuszony do wycofania się z rywalizacji.
Na ostatnim miejscu podium klasyfikacji generalnej znajduje się Lewis Hamilton, który ma na swoim koncie 190 punktów. Podczas japońskiej rywalizacji zajął piąte miejsce, które zagwarantowało mu dodatkowe 10 oczek.
Na pozycjach 7-11 klasyfikacji generalnej doszło do mocnych przetasowań. Lando Norris, który zajął drugie lokatę w Singapurze, awansował na siódme miejsce spychając George’a Russella na ósmą pozycję.
Oscar Piastri zajął trzecią lokatę podczas Grand Prix Japonii. Dobry wynik zapewnił mu awans na dziewiąte miejsce. Australijczyk zepchnął Lance’a Strolla na 10. pozycję oraz Pierre Gasly na 11. lokatę.
Oto klasyfikacja generalna Formuły 1 po Grand Prix Japonii. Kolejnym wyzwaniem czekającym na kierowców jest Grand Prix Kataru, które odbędzie się w niedzielę 8 października.
Filip Węglicki24 Sep 2023 · 09:47
Źródło: opracowanie własne