Tomasz Zieliński z brązowym medalem igrzysk w Londynie

Tomasz Zieliński z brązowym medalem igrzysk w Londynie
Jay the Expat, wikipedia
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) przyznał Tomaszowi Zielińskiemu brązowy medal za start w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w podnoszeniu ciężarów w kategorii 94 kg.


Reprezentant Polski pierwotnie zajął dziewiąte miejsce. Okazało się jednak, że aż sześciu zawodników, którzy znaleźli się przed nim, stosowało doping. Cała szósta została zdyskwalifikowana, a brązowy medal trafił dzięki temu w ręce Tomasza Zielińskiego.


Złoty krążek przyznano Irańczykowi Saeidowi Mohammadpourkarkaraghowi, a srebro powędrowało do ósmego wówczas Kima Min-Jae z Korei Południowej.

Dyskusja

Przeczytaj również