TVP z ważnymi prawami sportowymi. Publiczny nadawca pewny transmisji do 2032 roku

TVP z ważnymi prawami sportowymi. Publiczny nadawca pewny transmisji do 2032 roku
Atos International / wikicommons
Międzynarodowy Komitet Olimpijski zawarł umowy w sprawie praw do transmisji z nadchodzących igrzysk olimpijskich. Polscy telewidzowie będą je mogli oglądać w TVP i Eurosporcie.
Prawa do transmisji igrzysk olimpijskich nabyła Europejska Unia Nadawców, która reprezentuje 49 telewizji, oraz koncern Warner Bros. Discovery. Na mocy tej umowy polscy widzowie będą mogli oglądać zawody m.in. w Telewizji Publicznej i Eurosporcie. Relacje z zawodów zaprezentuje też Polskie Radio.
Dalsza część tekstu pod wideo
TVP będzie mogła pokazać łącznie 350 godzin transmisji z letnich igrzysk w Los Angeles w 2028 roku i Brisbane w 2032 roku oraz 200 godzin z zimowej rywalizacji w Mediolanie w 2026 roku i igrzysk w 2030 roku. Ponadto do celów olimpijskich transmisji może uruchomić specjalny kanał internetowy.
Szeroki dostęp do relacji z igrzysk zapowiada też Warner Bros. Discovery. Transmisje będą prezentowane nie tylko w Eurosporcie, ale też w serwisach streamingowych.
- EBU i jej członkowie gwarantują niezrównane doświadczenie w transmisjach wydarzeń sportowych i dotarcie do widowni w Europie, a Warner Bros. Discovery, dzięki niedawnemu połączeniu WarnerMedia i Discovery, jest jedną z największych globalnych grup medialnych działającą w każdym gatunku rozrywki i na wszystkich platformach. To porozumienie pokazuje jak ważne są igrzyska olimpijskie w Europie - podkreśla Thomas Bach, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, cytowany przez portal "Wirtualne Media".
Na mocy wcześniej zawartych umów TVP może też pokazać najbliższe igrzyska. Już w przyszłym roku sportowcy będą rywalizować z Paryżu.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski16 Jan 2023 · 12:29
Źródło: wirtualnemedia.pl

Przeczytaj również